A Judicial Watch szerint a washingtoni külügyminisztériumban még mindig vannak olyan anyagok, amelyek megvilágíthatnák, miért állították azt, hogy spontán tüntetés előzte meg a bengáli konzulátuson lezajlott véres incidenst, amelyben megölték az amerikai nagykövetet és három másik amerikait. Susan Rice, Obama jelenlegi nemzetbiztonsági tanácsadója, az akkori ENSZ-nagykövet több tévéműsorban ezt a változatot ismertette, noha utóbb kiderült, előre kitervelt terrortámadás érte az amerikai missziót.
A republikánus többségű washingtoni képviselőház bizottságot akar felállítani a bengázi incidens kivizsgálására, erről ma szavaznak. Xavier Becerra kaliforniai demokrata képviselő a USA Today című lapnak azt nyilatkozta, a vizsgálat nem lesz más, mint „cirkusz”, s a republikánusok végtelenségig elhúzhatják az ügyet, ha akarják. John Boehner republikánus házelnök szerint azonban „komoly vizsgálatot” terveznek.
A republikánusok a novemberi félidős választások egyik témájává tehetik a bengázi ügyet, amely még Hillary Clinton külügyminisztersége idején történt.