kézilabda;Pick Szeged;Balogh Zsolt;MKB Veszprém;Carlos Ortega;Juan Carlos Pastor;Délmagyar.hu;

2014-05-09 07:55:00

Pick Szeged, felszeletelve

Méretes pofont kapott a Pick Szeged a férfi NBI bajnoki döntőjének szerdai első mérkőzésén. Veszprémben Juan Carlos Pastor együttese csupán az első 20 percben volt partnere a hazai pályán játszó s rendkívül motivált MKB Veszprémnek; ekkor még döntetlen volt az állás (8-8). A bajnok bakonyiak aztán fokozatosan elhúztak, és már az első félidőt hatgólos előnnyel zárták (15-9).

A második játékrészben aztán szabályosan felszeletelték ellenfelüket Nagy Lászlóék, és a 30-21-es sikerük után nagy reményekkel készülnek a vasárnapi visszavágóra. "A találkozó kezdetén még tartotta a lépést velünk az ellenfelünk, de aztán a védekezésünk összeállt, mögöttünk jó kapusteljesítmények segítettek bennünket, így felszabadultabban tudtunk támadni" - értékelt a találkozó után Nagy.

Férfi kézilabda NB I

Döntő, 1. mérkőzés
MKB-MVM Veszprém-Pick Szeged 30-21 (15-9)
Legeredményesebb játékosok: Ilics 7, ill. Balogh 5.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4.

A Tisza-partiaknak esélyük sem volt a győzelemre, főképpen azért, mert többen formán kívül játszottak. Mindegía például az idény legrosszabb teljesítményével rukkolt elő, Mikler csak akkor találkozott a labdával, mikor a hálóból kikotorta, Prce pedig nem sok vizet zavart a támadásoknál.

A Delmagyar.hu hírportál szerint egyedül az idény legjobbja, Balogh Zsolt tudta felvenni a versenyt a hazaiakkal, akiknél a sokak által már leírt Ruesga bizonyította, hogy igazi klasszis.  "Fáj a vereség, de legalább nem számít a gólkülönbség, s hamarosan visszavághatunk. És ha ez sikerül, a harmadik meccsen bármi megtörténhet" - szögezte le Juan Carlos Pastor.

A vendégek mestere elismerte, csapata 20 perc után szétesett, támadásban tanácstalanság lett úrrá játékosain, ami egy ilyen formában lévő ellenféllel szemben megengedhetetlen. "A Veszprém minden szempontból megérdemelte a győzelmet" - tette hozzá.

Carlos Ortega a kapusteljesítmény javulásának, a labdaszerzéseknek és a gyors indulásoknak tulajdonította a meglepően nagy arányú győzelmet. Szerinte a visszavágó nehéz meccs lesz, keményen meg kell majd küzdeni a sikerért.

A mezőny legjobbja, a veszprémi Carlos Ruesga nagyon örült mind csapata, mind saját teljesítményének. Mint elmondta: "Sajnos eddig a szezonban nem ment igazán, remélem, tartósítani tudom a formámat. Bízom a jó folytatásban vasárnap."

Habár a hétvégén még nem játszanak, a jövőre nézvést fontos bejelentést tett tegnap a szegedi egylet: két világbajnokkal, a kapus José Manuel Sierrával és a balátlövő García Robledóval erősödik a kerete. Mindkét játékos tavaly nyert vb-aranyat, az idén Eb-bronzot akasztottak nyakukba, s mindketten a PSG-től érkeznek.

A május 21-én 36 esztendős, 194 centiméteres kapus játszott a Barcelonában is, amellyel négyszer nyert Bajnokok Ligáját, ötször spanyol bajnokságot s pályafutása során 11 évig volt Pastor az edzője. A 30 éves Robledo a párizsi kitérő előtt az Ademar Leónt erősítette.