Formula 1;Mercedes;Lewis Hamilton;spanyol nagydíj;Nico Rosberg;

2014-05-12 07:53:00

Megállíthatatlanok Hamiltonék

Kell-e külön mondani, hogy a Formula 1 idei világbajnokságának ötödik versenyén, a Spanyol Nagydíjon ismét kettős Mercedes-diadal született, és negyedszer zsinórban diadalmaskodott az összetett élére álló Lewis Hamilton. A sportágat szeretők most abban reménykednek, hogy két hét múlva Monacóban talán megváltozik minden. Igaz, tavaly éppen Nico Rosberg nyert itt egy Mercedes volánja mögött…

Lassan már csak be kell másolnunk minden F1-es futamról szóló beszámoló elejére, miszerint Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte az éppen aktuális versenyt, jelen esetben a Spanyol Nagydíjat, mégpedig - szokás szerint - Nico Rosberg előtt, így a 2008-as világbajnok átvette a vezetést az összetett pontversenyben csapattársától.

F1 - számokban

Spanyol Nagydíj végeredménye: 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 2. Nico Rosberg (német, Mercedes), 3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull), 4. Sebastian Vettel (német, Red Bull), 5. Valtteri Bottas (finn, Williams), 6. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari), 7. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 8. Romain Grosjean (francia, Lotus), 9. Sergio Perez (mexikói, Force India), 10. Nico Hülkenberg (német, Force India).

Leggyorsabb kör: Vettel, 1:28.918 p

Pole pozíció: Hamilton

A vb állása

Pilóták: 1. Hamilton 100 pont, 2. Rosberg 97, 3. Alonso 49, 4. Vettel 45, 5. Ricciardo 39, 6. Hülkenberg 37.

Konstruktőrök: 1. Mercedes 197 pont, 2. Red Bull 84, 3. Ferrari 66, 4. Force India 57, 5. Williams 46,

6. McLaren 43.

A 29 éves Hamilton pályafutása 26. futamgyőzelmét aratta, idén sorozatban negyedszer diadalmaskodott, Barcelonában pedig karrierje során először nyert.

Hogy a Mercedes unalomba fullasztja az idei vb-t, arra legyen elég egy adat: a harmadik helyen célba érő ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull) majdnem egy perccel maradt el az élen végző duótól. Döbbenetes fölény, amire lassan már elfogynak a jelzők.

A maga módján a négyszeres világbajnok, címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) is fantasztikus bravúrt vitt végbe, ugyanis a 15. helyről rajtolva remek stratégiával a negyedik helyig küzdötte fel magát. Így múlik el a világ dicsősége…

Szinte csodaszámba ment, hogy Romain Grosjean a "romhalmaz" Lotus volánja mögött nemcsak célba ért, hanem négy pont is szerzett, illetve az év elején még nem sokra tartott finn Valtteri Bottas az ötödik pozícióba hozta be Williams-et, miközben jóval nevesebb csapattársa, Felipe Massa a vert mezőnyben végzett.

A hazai nézők nagy kedvence, Fernando Alonso (Ferrari) még annak is örült, hogy a hatodik lett a leintéskor, így megőrizte összetettben a harmadik pozícióját.

A világbajnokság két hét múlva, Monte-Carlóban folytatódik, de hiába reménykedik a többség, hogy a nagyhercegségben majd megtörténik a csoda, és a Mercedest végre legyőzi valaki. Ugyanis tavaly Nico Rosberg mindhárom szabadedzést, az időmérőt és a futamot is simán nyerte.

Egy jóval gyengébb autóval…

WTCC: Michelisz a dobogón

Michleisz Norbert megszerezte első dobogós helyezését a 2014. évi FIA Túraautó-világbajnokság szlovákiai versenyhétvégéjének első fordulóján. A verseny szervezői egyértelműen esős versenyre írták ki a futamot, melyen az orosz Kozlovszky nem tudott elindulni technikai okok miatt.

A rajtot nagyon jól kapta el a francia Sébastian Loeb, aki lerajtolta csapattársát az argentin José María Lópezt, Michelisz pedig harmadikként fordult az első kanyarban a francia Yvan Muller előtt.

A korábbi világbajnok nagyot hibázott a rajtnál, mert korábban indult el, majd leállt. Szabálytalan rajt miatt a harmadik körben áthajtásos büntetést kapott és így fel kellett hagyni a magyar pilóta üldözésével.

A heves esőzés miatt a víz megállt a pályán, a vízelvezetők nem tudták ellátni a funkciójukat és egyre több autó vált kormányozhatatlanná. A versenyigazgató beküldte a biztonsági autót és a 11 körösre kiírt verseny számát megemelte 13-ra.

Végül az a döntés született biztonsági okokból, hogy leállítják a versenyt - mivel már teljesítették a versenytáv 75%-t. A versenyt Loeb nyerte meg csapattársa López és Michelisz Norbert előtt.

Michelisz Norbert nagyon boldog volt a verseny után. Mint mondta: Ez az idei év első dobogós helyezése, erre vártam már nagyon régóta. Nem voltam biztos abban, hogy az eső a segítségemre lesz, de úgy érzem, hogy egy viszonylag jó teljesítménnyel sikerült elhódítanom a dobogó harmadik fokát.

Nagyon bízom abba, hogy a szezon hasonlóan folytatódik és több dobogós helyezésem is lesz. A bajnokságot továbbra is az argentin López vezeti.

Dobogósok mondták

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes): "Hihetetlen munkát végeznek a srácok, és nagyon örülök ennek a győzelmemnek. Hihetetlen az, amit a Mercedesnél elértünk. Ez a negyedik kettős győzelmünk, amire nagyon büszke vagyok."

2. Nico Rosberg (német, Mercedes): "Nem voltam elég közel Lewishoz, hogy reális esélyem legyen az előzésre. Kivagyok emiatt, de a második hely sem rossz, és nincs nagy lemaradásom. Mindent megpróbálok majd, hogy elérjem."