Pick Szeged;Bajnokok Ligája;MKB Veszprém;férfi kézilabda;

2014-05-12 08:00:00

Kézilabda: bajnok lett az MKB-Veszprém

Sorozatban hetedszer, összesítésben 22. alkalommal lett aranyérmes a Veszprém a férfi kézilabda NB I-ben, miután a döntőben másodszor is legyőzte a Szegedet.

A címvédő szerdán hazai pályán simán, 30-21-re diadalmaskodott, vasárnap, a Tisza-partiak otthonában pedig jó hajrájának és eredményes emberhátrányos játékának köszönhetően győzött 28-24-re.

Férfi kézilabda NB I. döntő, 2. mérkőzés:

Pick Szeged–MKB-MVM
Veszprém 28-24 (13-13)

A Veszprém ebben az idényben már megnyerte a Magyar Kupát és május 31-én és június 1-jén még a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében érdekelt. A Szeged az MK-ban is második volt, és egy hét múlva az EHF Kupa berlini Final Fourjában lép

pályára. A Pick Szeged a múlt szerdai, szinte már megalázó, kilencgólos vereség után nagyon fogadkozott, hogy feláll a padlóról, s miután a rájátszásnál a gólkülönbség nem számít, egy esetleges szegedi győzelemmel folytatható lett volna a két győzelemig tartó párharc.

Már ha a Szeged ellenfele nem a legjobb magyar csapat, sőt alighanem a világ egyik legerősebb együttese lett volna. Márpedig Carlos Ortega gárdája szeretett volna minél hamarabb túllenni ezen az összecsapáson, hogy aztán koncentrálhasson a június elején esedékes Bajnokok Ligája Final Fourra.

Nem mindennapi hangulatban kezdődött a Pick Szeged-Veszprém bajnoki döntőjének második mérkőzése. A hazai szurkolók hangorkánnal szerették volna útját állni annak, hogy a címvédő Veszprém két mérkőzésen intézze el a párharcot.

A hangadók között láttuk Stone-t is, aki élőben énekelte a Pick Szeged indulóját. A szurkolók hinni akarták, hogy a szerdai kiütéses vereség ellenére a hazaiaknak van esélyük az egyenlítésre. Különösen azért, mivel a gólarány nem, csakis a győzelem számít a rájátszásban.

Abból a szempontból nem volt nagy különbség a vasárnapi és a múlt szerdai mérkőzés között, hogy a szegediek az első húsz percben most is partnerek voltak. A gólok felváltva potyogtak, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek, de kettőnél több különbség nemigen volt. Sőt, a félidőben döntetlenre állt az összecsapás: 13-13.

A második félidőben folytatódott az üldözéses verseny. A forgatókönyv szerint a Veszprém vezetett, olykor két góllal is, de a Szeged két ízben is egyenlített. Először a 32., majd a 37. percben álltak fej-fej mellett a csapatok, de a mérkőzés utolsó harmadában megint megléptek a bakonyiak. Öt perccel a befejezés előtt 24-22 a vendégek javára. Nem mindennapi izgalmak után a Veszprém végül négy góllal nyert.

A Győr nyerte a döntő első felvonását

A címvédő Győr hétgólos győzelmet aratott az FTC otthonában a női kézilabda NB I döntőjének első mérkőzésén. Az első gólt a hazaiak szerezték, a Győr azonban rögtön fordított, s a folytatásban is irányította a játékot.

Ennek következtében a 12. percben 7-3-ra, a 19.-ben pedig már 11-5-re vezetett a Bajnokok Ligájában egy hete címét megvédő vidéki együttes, a fővárosiak csak asszisztáltak. A félidőben nyolc gól volt a két csapat közötti különbség - olvasható az MTI tudósításában.

A szünet után, a 33. percben tíz találatra nőtt a vendégek előnye (10-20), az FTC csak a 49. percben, 19-28-as állásnál került ismét tíz gólon belülre. Ettől egy kis lendületet kaptak a házigazdák, s miközben a győrieknél leginkább már csak a cserejátékosok léptek pályára, 29-22-re felzárkóztak.

A hajrá azonban nem hozott izgalmakat, s a címvédő - a nyolcgólos Görbicz Anita és a hat találatig jutó brazil Eduarda Amorim vezetésével - magabiztosan hozta az első meccset. A finálé második meccsét csütörtökön rendezik Győrben.