tenisz;Rafael Nadal;Serena Williams;Davis-kupa;Marija Sarapova;Andre Agassi;

2014-05-13 07:57:00

Újra diadalmaskodtak a nagy visszatérők

Éppen a múlt hét végén mondta Andre Agassi, hogy szerinte Rafael Nadal minden idők legkiválóbb teniszezője. A kopasz amerikai valamicskét ért a teniszhez - nyolcszoros Grand Slam-győztes - így aztán könnyen lehet, még igaza is van. Agassi azzal érvelt, hogy a spanyol világelső a tenisznek olyan aranykorában képes eredményes lenni, amikor minden korábbinál nagyobb a versengés.

Nos, Nadal éppen a hétvégén nyerte meg a madridi Masters tornát, mintegy alátámasztva az amerikai véleményét. Persze sokan azonnal Roger Federert hozzák majd fel, hogy 17-szeres GS-bajnok, ötszörös világbajnok, párosban olimpiai bajnok, 78 tornát nyert meg, míg a spanyol ugye 13-szoros GS-győztes, egyéni olimpiai bajnok, 63 versenyt nyert meg, valamint többszörös Davis Kupa-nyertes. Mindketten mind a négy GS-tornát megnyerték.

Marija Sarapova

életkor:27 év tornagyőzelem 31, GS-siker 4 (mind a négy egyszer) magasság: 188 cm, mióta profi:2001. világranglistás hely:7 ütőfogás: jobbkezes, pénzdíj: 27 945 381 dollár

Amiben talán a hispán a jobb, hogy a Roland Garrost nyolcszor nyerte meg - Federer Wimbledont "csak" hétszer -, a Masters-versenyeken pedig Nadal 27 elsőséget szerzett eddig 39 fináléjából, míg Federer 21-szer emelhette magasba a győztesnek járó trófeát, illetve kettejük 33

találkozójából 23 alkalommal Nadal győzött. És a spanyol a nagy visszatérő a férfiaknál, hiszen eddig kétszer kellett a térde miatt hosszabb időket, hónapokat kihagyni, és mindkétszer úgy jött vissza, hogy világelső lett egy éven belül.

Rafael Nadal

Most Madridban negyedszer ért a csúcsra - a japán Nisikori feladta a finálét ellene -, és a tegnaptól kezdődő római Mastersen akár a nyolcadik bajnoki címét is megszerezheti az Örök városban. Federerrel pedig a fináléban találkozhat, már ha a svájci géniusz ikerfiai születése miatt nem hagyja ki a tornát.

életkor: 27 év tornagyőzelem:63, GS-siker: 13 (mindet megnyerte)magasság: 185 cm, mióta profi:2001.világranglistás hely:1.ütőfogás: balkezes, pénzdíj:67 000 000 dollár

Ám térjünk vissza egy kicsit Madridba, ahol a hölgyek mezőnyében is egy nagy visszatérő, Marija Sarapova diadalmaskodott - 1:6, 6:2, 6:3-ra legyőzte a román Simona Halepet -, és Stuttgart után már a második nagy salakos versenyt nyerte meg egy hónapon belül.

A rendkívül csinos orosz hölgy már megint a 7. a világranglistán, és 2011 óta, amikor a Roland Garros fináléjában kikapott a most legyőzött kínai Li Nától, kizárólag Serena Williams tudta őt megverni a vörös porban.

Sarapova ezzel megszerezte a 31. tornagyőzelmét, és a női versenynaptár 2009-es átalakítása óta nyert egy GS-tornát (Párizs), illetve a nagy versenyeken 9 bajnoki címet és 9 elbukott finálét tud felmutatni, miközben a sérülékeny válla miatt hónapokra kidől a sorból.

És most ő is Rómában lép pályára, ahol 2011 és 2012-ben megnyerte a tornát, míg tavaly Serena Williamstól kapott ki a döntőben. Most egy ágra kerültek, és az elődöntőben jöhet a visszavágó...