MSZP;NBH;Molnár Zsolt;

2014-05-14 17:47:00

Nyilvánosságra hozzák a Molnár Zsoltot is érintő NBH-jelentést

Nyilvánosságra hozzák a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) 1992. október 23-i tüntetésről készített jelentését, amely megmozduláson Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke is részt vett. Ezt Göbölös László, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatója szerdán közölte újságírókkal.

Molnár Zsolt azt mondta: lehet, hogy a nemzetbiztonsági bizottság honlapján teszik közzé majd a dokumentumot, reményei szerint minél hamarabb. Azt fogja kérni - tette hozzá -, hogy az üggyel kapcsolatban minden kerüljön nyilvánosságra, beleértve nemzetbiztonsági átvilágításának anyagát is.

A szocialista politikus elmondta, hogy a bizottság szerdai ülésén kérésére a szolgálatok rövid tájékoztatást adtak az 1992-es eseményekről. Ennek alapján Molnár Zsolt megerősítette a szerdai Népszabadságban megjelenteket, hogy neve nem szerepel a szélsőséges mozgalmárok között.

Németh Szilárd, a testület fideszes alelnöke azt mondta: Molnár Zsolt a bizottság ülésén össze-vissza beszélt ebben a kérdésben. A fideszes képviselő két szélsőséges párt hatalmi marakodásának tartja az ügyet, ezért mint mondta - azzal nem kíván foglalkozni. Az emberek április 6-án döntöttek arról, hogy semmilyen szélsőséget nem támogatnak - fogalmazott.

Mirkóczki Ádám, a bizottság jobbikos elnöke elmondta, hogy a bizottsági ülésen is elhangzott, hogy Molnár Zsolt kezdeményezte újabb nemzetbiztonsági átvilágítását. Erről - mint mondta - Kövér László házelnöknek kell döntenie, s a vizsgálatot majd az Alkotmányvédelmi Hivatal folytatja le.

A jobbikos képviselő kitért arra is, hogy a bizottsági ülésen ígéretet kaptak arra, hogy megkapják az 1992. október 23-án történtek, ide vonatkozó részéről szóló jelentést, s dönthetnek arról, hogy nyilvánosságra hozzák. Mirkóczki Ádám azt mondta: a bizottság tagjai ezt támogatják, így rövid időn belül a közvélemény is megismerheti a dokumentumokat.

Az mno.hu múlt kedden írt arról, hogy Molnár Zsolt - aki 2006 óta a szocialista párt országgyűlési frakciójának tagja - egykor együtt tüntetett szkinhedekkel. A portál egy, a 168 Óra fotósa által készített, a hetilapban megjelent fotót is közölt, amelyen a lap szerint Molnár Zsolt látható "a bőrfejűekre jellemzően fejére húzott kapucniban szkinhedekkel" Göncz Árpád egykori köztársasági elnök "elhíresült, 1992-es Kossuth téri kifütyülésén". Azt írták: a szocialista párt "állítólagos szkinhed múltja" miatt támadta a jobbikos Sneider Tamás jelölését az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Az MSZP-s országgyűlési képviselő, aki az elmúlt négy évben is az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának elnöki posztját töltötte be, valótlannak nevezte a portálon megjelent hírt. Az MTI-nek kijelentette: semmilyen szélsőséges mozgalomnak nem volt tagja, nem volt szkinhed. Közleményében azt is tudatta, jogi lépéseket tesz ezek után mindenki ellen, aki azt állítja róla, hogy szkinhed volt.

Ezután - egy az M1 Híradóban és a HírTV-ben bemutatott felvétel szerint - Molnár Zsolt 1992. október 23-án a Magyar Televízió (MTV) akkori budapesti, Szabadság téri székháza előtt tüntetett, Hankiss Elemér tévéelnök távozását követelte.  A HírTV szerint Molnár Zsolt 1992-ben, a Kossuth téri nemzeti ünnepi rendezvény után - ahol Göncz Árpád akkori köztársasági elnököt kifütyülték -, mintegy ötszáz tüntetővel együtt "átvonult az MTV Szabadság téri székháza elé". A tömeg az MTV akkori elnökének, a távozását és a Híradó menesztett főszerkesztőjének visszahelyezését követelte. A felvételen látszik és hallatszik, amint a kapucnit viselő Molnár Zsolt együtt skandálja a tömeggel, hogy "hazudtatok eleget" és "szabad magyar tévét".    

A Népszabadságnak azt mondta: bár korábban kétszer is átvilágították, most azért kér születéséig visszamenő soron kívüli vizsgálatot, hogy igazolja, sosem volt kapcsolata szélsőséges szervezetekkel. Molnár Zsolt hozzátette: "politikai meggyőződés nélküli végzős budai gimnazistaként, két gyerekkori barátjával, kíváncsiságból ment ki a Kossuth térre, majd belekerült az utca forgatagába".