világbajnok;Honda;Moto GP;Marc Marquez;Le Mans;

2014-05-19 07:54:00

Marquez, a Földönkívüli

Idén tényleg megállíthatatlan a Moto GP világbajnoka, Marc Marquez. A Honda spanyol klasszisa eddig mind az öt futamot megnyerte az idén, ráadásul úgy, hogy valamennyi esetben ő indulhatott a pole pozícióból.

Ezzel egy 43 éves csúcsot adott át a múltnak: 1971-ben Giacomo Agostini az első négy versenyen a pole-ból indulva a versenyt is megnyerte, ám a gyorsasági motorsport 15-szörös világbajnoka immár az új csillag, a sokak szerint egyszerűen csak Földönkívülinek hívott Marquez mögé szorult.

Ráadásul a mindössze 21 éves pilóta a MotoGP történetének legfiatalabb versenyzője lett, aki zsinórban öt futamon diadalmaskodott egy szezonon belül. Pedig Márquez egy hiba következtében visszaesett az elején középmezőnybe, de így is győzni tudott.

Úgy ment át a többieken, mint a kés a vajon, szinte bántó volt már látni, ahogy tetszés szerint előzgeti le a vetélytársait. Már most 42 pont az előnye, ami szintén csúcs, hiszen öt verseny után még senki sem vezetett ekkora különbséggel a királykategóriában.

És ami még megdöbbentőbb? a tavalyi érkezése óta, ha befejezett egy versenyt a Moto GP-ben, akkor mindig dobogóra állt, és 23 futamból 11-et nyert meg, és 459 pontot szerzett. Annyit, amennyit sokan egész pályafutásuk alatt sem tudnak összegyűjteni...