A szocialista EP-listavezető szerint más megoldás nincs a kémgyanúba keveredett Kovács ügyének gyors tisztázására. "Szemben a Jobbikkal és a Fidesszel, az MSZP soha nem gördített akadályt a vádhatóság eljárásai elé, akkor sem, ha ezek fájdalmasak voltak, és egyébként igaztalannak bizonyultak" - fogalmazott Szanyi Tibor, utalva a szocialista Molnár Gyula tegnapi bírósági felmentésére.
A Magyar Liberális Párt (MLP) szerint nem lehet megállni a jobbikos politikus és orosz titkosszolgálati kapcsolatainak vizsgálatánál, a Jobbik teljes kapcsolatrendszerét és pénzügyeit át kell világítania az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának, és az orosz szálak mellett az iráni kapcsolatokat is vizsgálni kell. A Fodor Gábor vezette MLP közleménye emlékeztetett: Vona Gábor a 2009-es EP választásokra az iráni elnöktől kért választási megfigyelőket és az Iráni Forradalmi Gárdától segítséget. Az iráni nagykövettel már 2007-ben találkozott Vona Gábor, Morvai Krisztina EP-képviselő pedig 2009-ben járt Iránban egy "emberjogi" konferencián. 2010-et követően - a Jobbik parlamentbe jutása után - az iráni-jobbikos találkozások egyre sűrűbbek lettek. A Jobbik nyilvánosan elutasította az Iránt sújtó EU-s és amerikai fellépést és üdvözölték az iráni atomdúsításról szóló szankciók enyhítését. "Ki tudja, hány Kovács Béla van még a pártban, és melyikük hány napot tölt Moszkvában vagy Teheránban?" - zárult a Liberálisok közleménye.
Eközben a Jobbik szóvivője bejelentette: mellkasi fájdalmak miatt kórházba került Kovács Béla. Mirkóczki Ádám szerint erről közvetve a nemzetbiztonsági bizottság hétfői ülésén elhangzottakat - például, hogy kép-, és hangfelvételek támasztják alá a kémkedés gyanúját - "kikotyogó" fideszes Németh Szilárd is tehet, akinek ezért bocsánatot kellene kérnie. A szóvivő egyelőre nem tudja, hogy Kovács visszalép-e az EP-képviselői jelöltségétől.