A Basíra egyiptomi közvélemény-kutató cég felmérése szerint ugyan a kampányidőszak végére visszaesett a volt védelmi miniszter támogatottsága, közkedveltségi mutatója még mindig messze a legmagasabb a többi jelöltéhez viszonyítva.
Sziszi népszerűsége tavaly nyáron ugrott meg, amikor katonai puccs keretében, a tömegtüntetések közepette eltávolította posztjáról az iszlamista elnököt, Mohammed Morszit, s hadjáratott indított az immár terrorszervezetnek minősített Muzulmán Testvériség ellen.
Szabahi megtestesíti mindazt, ami ellen a szimbolikus kairói Tahrír téren harcoltak három éve: ő a régi vezetés embere. Így hiteltelennek tűnnek ígéretei is, mely szerint szakít a múlt szellemiségével, gyökeresen szakít mindazzal, ami mint amit a majd harminc évig uralkodó, majd az arab tavasz során megbuktatott államfő, Hoszni Mubarak képviselt.
Az amerikai Pew Research Center felmérése alapján a megkérdezettek 54 százaléka Sziszit támogatja, 45 százalék nem rá adná le voksát. A 2012-es elnökválasztáson harmadik helyen végzett Szabahi támogatottsága 35 százalék.
A külföldön élő egyiptomi állampolgárok a tábornok mellett tették le voksukat, az egy hete zárult választáson a szavazatok 94,5 százalékát Sziszi szerezte meg. Diadala azonban még elnökké választása esetén is gyorsan véget érhet, ha nem tud változtatni az ország gazdasági helyzetén, s a növekvő munkanélküliségen, amely az elégedetlenség fő forrása.
A kormány adatai szerint a 85 millió fős lakosság 13 százalékának, egyéb felmérések szerint húsz százalékának nincs munkája, egynegyedük pedig kevesebb mint napi 1,65 dollárból (átszámítva közel 365 forintból) él. Az elnökválasztás végleges eredményeit a tervek szerint június 1-5. között hirdetik ki.