Mint arról annak idején elsőként beszámoltunk, 2011 májusában rendelték el nyomozást a Generali Biztosító hivatalos ügynöke, H-né P. Mónika ellen, és több százmillió forintos bűncselekmény-sorozat elkövetésével gyanúsították meg. Keresztes Imre pozíciója miatt, s mert az asszony fia a BRFK gazdaságvédelmi nyomozója volt, a budapesti helyett a Pest megyei főkapitányságot jelölték ki az eljárás lefolytatására.
Amint megírtuk: a Generali Biztosító munkatársa hosszabb ideje sikkasztotta el az ügyfelektől a befektetési biztosításra felvett pénzt - a körülbelül 400 milliót. H-né P. Mónika különféle szerződéses ígéretekkel – magát hamisított okmányokkal fedezve - nagyobb összegeket vett fel tőlük. Viszonylag magas hozamú - évi 20 százalékos - ajánlatokkal vett át pénzeket régi, vele szinte baráti kapcsolatokat ápoló ügyfeleitől. Az összegekről nyugtát állított ki, melyek a Generali hivatalos nyugtatömbjéből származtak - mint kiderült: illegálisan.
A hozamokat eleinte készpénzben, rendben megfizette "szerződéses" partnereinek, ezek a kifizetések azonban egy idő után akadozni kezdtek, majd végképp elmaradtak - ahogyan egy "pilótajáték" esetében törvényszerű. Amikor az ügyfelek aggodalmuknak adtak hangot, H-né P. Mónika különféle kifogásokkal élve haladékot kért. Utóbb pedig elérhetetlenné vált, még barátainak sem fizetett, sőt a kapcsolatot is kerülte velük. Lapunk információi szerint a károsultak számára H-né elérhetetlenné vált, állítólag egy időre egy vidéki egyházi szeretetotthonban talált menedéket.
A Generali az ügy nyomán megszigorította minden olyan szabályzatát, amely a nyugták kiadásáról és az elszámolásokról rendelkezik. A károsultak ugyanakkor csak az ügy jogerős lezárása után - nyilván évek múlva - számíthatnak arra, hogy egyáltalán szóba kerülhessen kártérítési igényük - közölte a Generali.
A Pest megyei főkapitányság egyszer már vádemelési javaslattal zárta le az ügyet, az akta azonban valamiért nem a nyomozás szerint illetékes Pest megyei, hanem a Fővárosi Főügyészségre (FFÜ) került. Kiderült: a rendőrség meglehetősen felületesen járt el, ezért szinte minden elölről kezdődött.
Lapunk úgy tudja, a nyomozók "elmulasztották" H-né P. Mónika feletteseinek, munkatársainak kihallgatását. Tudomásunk szerint Keresztes Imre főügyész tanúkihallgatására sem került sor.
A rendőrségi vallomások szerint a sértettek személyesen Keresztestől is sokszor kértek segítséget, hogy beszéljen élettársával: adja vissza a pénzt. Harangozó Tamás szocialista frakcióvezető-helyettes többször fordult az ügyben Keresztes feletteséhez, Polt Péterhez, de hiába.
Hároméves eljárás, és egy eredménytelen vádemelési javaslat után végre bírósági szakaszba kerülhetett az ügy.
A Generali Biztosítónak a nyomozás lezárulásáról nincs tudomása, így a vádemelési javaslat tartalmát sem ismeri, de természetesen a nyomozás eredményeképpen keletkezett információkat – amint azokról tudomást szerez - figyelembe veszi a kártérítési igények jogalapjának és összegszerűségének vizsgálata során.
A biztosító változatlanul vállalja, hogy a bizonyítottan megalapozott és jogos kártérítési igényeket rendezi. A biztosító korábban maga kezdeményezte az ügy kivizsgálását, kereste meg az ügyfeleket, és tett meg minden szükséges intézkedést ügyfelei védelmében, beleértve a rendőrségi feljelentést is. A büntetőeljárás sikere érdekében társaságunk minden szükséges információt, dokumentumot a nyomozó hatóság rendelkezésre bocsájtott.
Az ügyben jelenleg 4 polgári peres eljárás is folyamatban van a biztosítóval szemben. A biztosító természetesen ezen perek esetében is vállalja, hogy a bíróság által megalapozottnak és jogszerűnek tartott kártérítési igényeket rendezi – írták korábbi kérdéseinkre. Lapunk ismételten megkereste Generalit, és a főügyészséget is, amint választ kapunk, közöljük.