Bioritmus;Egészség;randevú;fürdőszoba;

2014-06-02 14:33:00

Te hogyan készülsz a randira?

A média folyamatosan ontja ránk az információkat arról, hogy mi történik egy randevú alatt és után. Az igazi titok mára az lett, hogy vajon mi történik előtte: ki meddig készülődik, miket csinál, milyen trükköket vet be, amíg eléri a kívánt hatást. 

A nyolc európai országban megkérdezett 4000 megkérdezett nő és férfi nagyon különböző szokásokról számolt be.„A Remington számára kiemelten fontos, hogy időről-időre megismerkedhessen a felhasználók elvárásaival, hiszen csak így kerülhetünk közel a vásárlóinkhoz és felelhetünk meg a mindennapok során kialakuló fogyasztói igényeknek” – értékelte a felmérést Holládi-Horváth Attila, a cég hazai leányvállalatának vezetője.

A kapott adatok megerősítették, hogy az emberek sokkal jobban figyelnek magukra, és nagyjából kétszer annyi ideig, mintegy 40 percig készülődnek egy különleges alkalomra mindennapok átlag 23 percéhez képest, de az eltérések óriásiak. Az orosz nők 67 percet is készülnek egy-egy fontos pillanatra, míg a franciáknak mindössze 35 perc is elég a kívánt hatáshoz, ami ellentmond a korábbi sztereotípiának. Úgy tűnik, hogy a rendszeres, napi karbantartás megteszi hatását, és egy jó alapról már nem kell nagyot ugrani a tökéletes megjelenésig.

További meglepetést okoztak a spanyol hölgyek, akik az egész kontinensen a leggyorsabbak reggelente, 17 perc alatt útrakészek tudnak lenni. Ezért minden bizonnyal a spanyol férfiak a leghálásabbak, mert az országok közti rengeteg eltérés mellett egy valamiben minden megkérdezett maximálisan egyetértett: a legutálatosabb dolog a készülődésben, amikor a másikra kell várni. Márpedig az európaiak 48 százalékának közel 30 percet kell várna, amíg partnerük elkészül. Hogy a várakozás mennyire szubjektív, jól jelzi, hogy a megkérdezett nők − a felmérésben egyenlő arányban vett részt a két nem – fele azt állítja, hogy ő az, aki vár a párjára, miközben a férfiak alig 3 százaléka vallotta be, hogy bizony, várni kell rájuk.

A fentekből már gyanítható, de a kapott válaszokból is egyértelmű, hogy a készülődésben a gyengébb nem valójában nem gyengébb, a férfiak ugyanannyi időt töltenek vele, mint a nők, legfeljebb nem szeretik bevallani. Ez még akkor is így van, ha néhányan – például a német pasik – kifejezetten sajnálják az erre fordított időt. Ehhez képest szinte érthetetlen, hogy országtól függetlenül az emberek több mint 40 százaléka kétszer, de akár többször is átöltözik, mire kilép az ajtón. Még a férfiak negyede is egynél többször vedlik át indulás előtt, a török fiúk 44 százaléka pedig a haját is többször átfésüli különböző frizurákba.

Ebben a tekintetben a férfiak mintha még hiúbbak lennének. Saját bevallásuk szerint – legalábbis a törökök, a lengyelek és az angolok bevallották, a többiek nem nagyon – simán kölcsönveszik párjuk hajformázó készülékét is.

A felmérés kitér még a reggeli rohanásra, és arra, hogy ki mennyire elégedett a hajával reggelente – nem sokan nyugodtak efelől −, valamint arra is, ki milyen hajat szeret magán, és a másik nem képviselőin. A számos érdekes, és korábban soha össze nem gyűjtött információ alapján a trend egyértelmű. A nemek közötti határok és különbségek a készülődés területén is lemosódni látszanak, a társadalom férfitől és nőtől egyaránt elvárja az igényes és mindenképpen egyedi megjelenést, amely elvárásnak a két nem egyforma mértékben igyekszik megfelelni. További tapasztalat szerint ahogy a keleti régiókból nyugat felé haladunk, a nők és férfiak is valahogy egyre lazábban veszik és gyorsabban végzik a készülődés kérdését, legalábbis a mindennapokban.