Ami a kereskedelmet illeti, úgymond „tovább dolgoznak” a különböző szabadkereskedelmi megállapodások tervezetén. Az EU a csúcson résztvevő Egyesült Államokkal és Japánnal is tervez ilyen megállapodásokat, de az Európai Parlament több frakciója, számos civil szervezet és iparág hevesen ellenzi azokat. Szóba került az energiabiztonság kérdése, és az európai vezetők 2015-re újabb, kötelező CO2-kibocsátási plafont szeretnének elérni.
Az Amerikából esetleg importálandó palagáz negatív környezeti hatásáról – ahogy azt José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a sajtótájékoztatón elismerte – érdemben nem beszéltek. Érdemi döntések általában sem születtek, de az EU gazdasági kilátásait mérsékelten derűsnek ítélték.
Ami Ukrajnát illeti, júliusban Brüsszelben az EU szervezésében donor-konferenciát szerveznek az ország megsegítésére. Az Oroszország elleni esetleges újabb szankciókról pedig a június végi EU-csúcson döntenek.
A G7 csúcs résztvevői hétvégén részt vesznek a normandiai partraszállás hetvenedik évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen, amelyre Putyin elnök is hivatalos. Herman van Rompuy, az Európai Tanács elnöke óvatosan úgy fogalmazott, hogy azok a vezetők, akik majd egyenként találkozni fognak Putyinnal, átadják neki a G7-en megfogalmazott álláspontot. Más fogalmazásban ez azt is jelenti, hogy az érdemi vitára Normandiában kerül sor, ott, ahol az akkori nyugati demokráciák és Szovjet-Oroszország még egy oldalon harcoltak.