Nem mondhatjuk, hogy mindegyik ajánlott város könnyen megközelíthető, de azért akad közöttük olyan is, ahová földi halandók is eljuthatnak.
Az első helyen a kaliforniai San Diego áll, ahol az év 300 napján süt a nap, 27 fok az átlaghőmérséklet, és télen sem igen megy 20 fok alá. Hasonlóan kellemes az éghajlata Santa Barbarának, de hogy közelebbi helyet is ajánljunk, a Kanári-szigeteknek is. A tenger hullámai és szelek is hozzájárulnak az enyhe időjáráshoz. Valamivel hűvösebb az évi átlaga Malagának, nyáron két van száraz hónap, de télen sincsen hidegebb 15 foknál. A brazíliai nagyvárosok közül a legjobb klímája messze Sao Paulónak van, nem véletlen, hogy a házigazdák ideszervezték a nyitómeccset. Sydney-ről már sokszor leírták, hogy a világ egyik legélhetőbb városa környezeti szempontból, és ehhez az éghajlat is hozzájárul. Kína általában nemigen dicsekedhet ilyen emberbarát helyekkel, főleg nem Peking, de azért van közöttük is kivétel: a Jünan tartománybeli Kunming városa, amely 1800 méterrel fekszik a tengerszint alatt. Ezért is emlegetik úgy, mint „az örök tavasz városát.”
Hawaii jó hírét nemcsak a csodálatos óceáni környezet, a pálmafák erősítik, hanem az is, hogy itt sem ismerik sem a hőgutát, sem a zimankót. A mesés szigetcsoporton belül is Lihue a csúcs, ahol az eddig mért legmagasabb hőmérséklet 32 fok volt és azt sem betonrengetegben élték meg.
Medellín városának renomméja már nem olyan jó, hiszen tízből kilenc embernek a drogkartell jut róla eszébe, bár a helyiek állítják, hogy az utóbbi tíz évben látványos javult a város biztonsága, és megéri ott turistáskodni, az Andok ölelte Aburra-völgyben, szubtrópusi éghajlaton. És végül, de nem utolsósorban ajánlja a Mother Nature Network a dél-afrikai Durban városát, vonzó tengerpartjaival, bár oda inkább azok menjenek – az anyagi lehetőségeken túl – akik nem ijednek meg egy kis esőtől…