X_Foci VB 2014;nyitány;VB Brazília;brazil győzelem;

2014-06-13 02:15:00

Vb-2014 - Brazil győzelem a nyitányon

A házigazda brazil labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 3-1-re győzött a világbajnokság Sao Paulóban rendezett csütörtöki nyitómérkőzésén a horvát csapat ellen. Sao Paulóban a XX. labdarúgó-világbajnokságot botrány és színpompa vezette fel tegnap.

A horvátok Marcelo öngóljával a 11. percben kerültek előnybe, majd Neymar előbb a 29. percben egyenlített, majd a 71. percben 11-esből vezetéshez juttatta csapatát, a végeredményt pedig Oscar állította be a 91. percben.

A brazilok sorozatban kilencedik alkalommal nyerték meg első vb-meccsüket, illetve folytatódott az a sorozat, hogy a hivatalos nyitómeccseken a hazai csapat még veretlen.

A csoport, 1. forduló:
Brazília-Horvátország 3-1 (1-1)

Sao Paulo, Corinthians Aréna, 62 600 néző, v.: Nisimura Juicsi (japán)
gólszerzők: Neymar (29., 71., utóbbit 11-esből), Oscar (91.), illetve Marcelo (11., öngól)
sárga lap: Neymar (27.), Luiz Gustavo (88.), illetve Corluka (65.), Lovren (69.)

Brazília:
--
Julio Cesar - Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Paulinho (Hernanes, 63.), Oscar, Luiz Gustavo - Hulk (Bernard, 68.), Fred, Neymar (Ramires, 88.)

Horvátország:

Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Vedran Corluka - Ivan Rakitic, Luka Modric, Ivan Perisic, Mateo Kovacic (Marcelo Brozovic, 61.) - Ivica Olic, Nikica Jelavic (Ante Rebic, 78.)

I. félidő:

11. perc: Olic futott el a bal oldalon, majd beadása után a labda három brazil védő lába alatt előtt és között is elcsúszott, Perisic pedig rosszul találta el azt, így a középen visszazáró Marcelóról az ötös vonaláról a kapuba pattant (0-1).
29. perc: Oscartól kapott labdát a horvát térfél közepén Neymar, aki megindult Pletikosa kapuja felé, majd 21 méteres, hajszálpontos lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-1).

II. félidő:

69-71. perc: Fred kapott labdát a 16-oson belül, Lovren hátulról megfogta, amire a brazil támadó azonnal feldobta magát, a japán bíró pedig a büntetőpontra mutatott. A 11-est Neymar végezte el, a kapu jobb oldalába tartó lövésébe Pletikosa beleért, de hárítani nem tudott (2-1).
91. perc: egy gyors brazil ellentámadás végén Oscar 17 méterről spiccel a jobb alsó sarokba lőtt (3-1).

Az első perctől a házigazda brazil válogatott irányított, de a horvátok labdaszerzéskor bátran megindultak előre és gyors ellentámadásaik veszélyesebbek voltak. Egy ilyen akció végén - ha szerencsésen is, de - egy öngóllal vezetést szereztek. A hazaiak aztán a félidő derekán ocsúdtak fel igazán, akkor Pletikosának kellett többször védenie. Amikor már úgy tűnt, a horvátok már éppen kezdték átvészelték ezt a szakaszt, akkor Neymar egyenlített egy nem túl erős, de annál pontosabb lövéssel. A szünetig hátralévő időben egyre nagyobb fölényben játszottak a brazilok, de újabb gólt már nem értek el.

A folytatásra visszaesett a játék színvonala. A brazilok ugyan továbbra is többet birtokolták a labdát, de mezőnyfölényük meddő volt, ugyanis a horvátok stabilan védekeztek, így helyzet sem igazán alakult ki. A dél-amerikai együttes aztán kapott egy véleményesnek tűnő 11-est, amelyet Neymar értékesített. A hajrában ugyan támadtak a horvátok az egyenlítésért, még lehetőségük is akadt a gólszerzésre, de a végén egy gyors brazil ellentámadás végleg megpecsételte a sorsukat.

Botrány és színpompa vezette fel tegnap a XX. labdarúgó-világbajnokságot Sao Paulóban. A torna ellen tüntetők mintegy félszáz fős csoportja megpróbálta lezárni a Corinthians Stadion felé vezető egyik sugárutat, a rendőrség könnygáz bevetésével oszlatta fel a tömeget. A kedélyek lecsillapodása után megejtették a megnyitóünnepséget, amelyben több mint 600 szereplő vett részt, ráadásul Jennifer Lopez is ott volt a Pitbull nevű előadó, valamint Claudia Leitte mellett, amikor elénekelték a vb hivatalos dalát, a We Are One-t.