X_Foci VB 2014;VB;Hollandia;Costa Rica;Cavani;Luiz Suarez;ötvédős;

2014-06-15 10:40:00

Boldog, boldogabb, legboldogabb, Costa Rica

Mármost az van, hogy egy Dél-Afrikában (legalább) a négy közé jutott együttesnek nem szabad büntetőből hamar vezetést szereznie egy olyan csapat ellen, amely öt védővel áll fel, mert a vége az lesz, hogy nagyon megjárja.

A hollandok hátrányba kerültek szombaton a címvédő spanyolokkal szemben, majd agyonverték őket. 5-1.

A Costa Rica-iak vasárnap Cavani büntetője nyomán az első félidő derekán vesztésre álltak, majd a második félidőben lefocizták a dél-amerikaiakat. Mindkét meccs 11-essel kezdődött, mindkét győztes ötvédős rendszert alkalmazott, és mind a közép-amerikaiak, mind a hollandok a második félidei remeklésükkel nyertek.

Ötven percig nagyon unalmas volt a meccs.

A sérüléséből felépült, ám elővigyázatosságból csak a kispadra nevezett L. Suárez nélkül a világoskékek támadóbban léptek fel, egészen addig, amíg egy szabadrúgásnál Luganót le nem rántotta a Costa Rica-i védők egyike. Cavani értékesített büntetőjével az uruguayiak azt hitték, le is rendezték a három pont kérdését.

Tehették: az utolsó 11 meccsükön nyertek, amikor vezetést szereztek.

Most nem. Mert elkényelmesedtek, és még az sem ébresztette fel őket, hogy a 21 éves Campbell folyamatosan tűz alatt tartotta Muslera kapuját (aki viszont éber volt, talán azért, mert már hajnali kettőkor fölkelt arra, hogy termeszek szállták meg az ágyát…).

Az Arsenal tulajdonában lévő, ám az elmúlt szezont az Olympiakosznál kölcsönben töltő csatár egy jobb oldali centerezést lekezelt a 16-oson belül, majd mintha mi sem volna természetesebb, a helyére küldte a labdát jó 10 méterről.

Az egyenlítés után három perccel máris megszületett az újabb gól, s megint egy jobbról érkező beadás után: ezúttal Duarte a hosszú oldalról fejelt a bal alsóba: 1-2!

Egyes statisztikák szerint Costa Rica a világ legboldogabb országa, ám – közép-európai idő szerint - háromnegyed 11 tájban tényleg nem lehettek sehol másutt olyan önfeledtek a népek, mint arrafelé: a meccs hajrájára becserélt Urena egy ellenakció végén végérvényesen eldöntötte a 3 pont sorsát.

Meglepetés, de kellemes: szimpatikus játékot nyújtott Costa Rica – nem úgy Uruguay, amely azzal tetézte gyötrelmeit, hogy Maxi Pereira dühödt rugdosásával kiállíttatta magát.

Uruguay-Costa Rica 1-3 (1-0)

D csoport, 1. forduló. Fortaleza, 60 000 néző. Jv.: Felix Brych (német).

Uruguay: Muslera – M. Pereira, Lugano, Godín, Cáceres - Stuani, Arévalo, Gargano (A. Gonzalez, 60.), Rodríguez - Cavani, Forlán (Lodeiro, 60.).

Costa Rica: Navas - Gamboa, Umana, González, Duarte, Díaz – Ruíz (Urena, 82.), Tejeda (Cubero, 74.), Borges, Bolanos – Campbell.

Gól: Cavani (23. – 11-esből), ill. Campbell (54.), Duarte (57.), Urena (84.).

Sárga lap: Lugano (50.), Gargano (56.), Caceres (81.).

Kiállítás: Maxi Pereira (94.).