X_Foci VB 2014;Rooney;olaszok;Balotelli;Manaus;d csoport;

2014-06-15 10:55:00

Olaszország 2-1-re verte az angolokat

Az elmúlt évek világversenyei alapján sanszos volt, hogy a brazíliai torna unalmas lesz. Mindenki fáradt, a játékosok kiszipolyozottak, a válogatottak alig tudtak felkészülni, összeszokni nincs idő, szóval minden arra engedett következtetni, hogy a legtöbb csapat szinte kizárólag védekezik majd, gól alig lesz.

Ezzel szemben az első három nap mindezt megcáfolta.

Az angol-olasz rangadó is. Prandelli olasz kapitány hiába küldött öt, a védekezéshez is konyító középpályást a pályára, hiába nélkülözte Buffon kapust, az olaszok aktívak voltak, nem csalták a futballt, és kifejezetten szép góllal szerezte vezetést. A jobb oldali kis szöglet után Pirlo okosan átlépte a labdát, majd Marchisio 23-ról szépen kilőtte a jobb alsót.

Ez 10 perccel a szünet előtt történt, a hátralévő időbe mégis belefért a válasz. Két minutum se telt el (tulajdonképpen az első angol támadás volt a hátrányba kerülésük után), amikor az ezúttal balszélsőt játszó Rooney centerezésére tökéletesen érkezett Sturridge (1-1 – az angol ünneplés közben kificamodott Gary Lewin fizikoterapeuta bokája).

A félidő nem a két gólból állt, korábban Barzagli parádésan mentett, akadtak ígéretes távoli próbálkozásai Gerrardéknak, a hajrában pedig az olaszok kétszer is centikre voltak a második találattól. A másik oldalon meg előbb a Pirlo passzával kilépő Balotelli elhúzta a labdát Hart mellett, a kapus kint állt a kapujából, a Milan csatára ívelt, ám Jagielka fantasztikusan mentett fejjel a gólvonalról. A játékrész azzal zárult, hogy Candreva telibe trafálta a jobb kapufát.

A Lazio-alkalmazott főszereplő volt a második félidő elején is, vagy pontosabb úgy fogalmazni, hogy az egyik főszereplő volt, mert a másik maga Balotelli volt, ő fejelte pontosan az angol kapuba a beadást (1-2).

Remek meccs kerekedett a 30 fokos, magas páratartalom dacára - az Amazonas fővárosában ilyen futballt aligha láttak -, sajnálni csak azt lehetett, hogy az utolsó 10 percre nem maradt szufla a hűvösebbhez szokott angolokban, így az olaszok kedvükre „lepergethették az órát”. Az ötperces hosszabbításban Pirlo kis híján ketté törte a keresztlécet szabadrúgásból, ám a az eredmény nem változott.

Anglia-Olaszország 1-2 (1-1)

D csoport, 1. forduló. Manaus, 39 000 néző. Jv.: Bjorn Kuipers (holland).

Anglia: Hart – Glen Johnson, Cahill, Jagielka, Baines - Gerrard, Henderson (Wilshere, 73.) – Wellbeck (Barkley, 61.), Sterling, Rooney – Sturridge (Lallana, 80.).

Olaszország: Sirigu – Darmian, Barzagli, Palletta, Chiellini – De Rossi – Candevra (Parolo, 79.), Verrati (Thiago Motta, 57.) Pirlo, Marchisio – Balotelli (Immoblie, 73.).

Gól: Marchisio (35.), Balotelli (51.), ill. Sturridge (37.).

Sárga lap: Sterling (92.)