Nagy László;férfi kézilabda-válogatott;katari világbajnokság;

2014-06-16 07:59:00

Lemaradtunk Katarról

Vasárnap este Velenjében eldőlt, hogy nem lesz ott lesz a magyar férfi kézilabda-válogatott a 2015-ös katari világbajnokságon. A Szlovénia elleni selejtező visszavágóját háromgólos (25-22) előnnyel várták a mieink, de hat gólos vereséget szenvedett.

Nagyszerűen kezdett a magyar válogatott az ideges hazaiak ellen. Előbb 3-0, majd 4-1 volt a javunkra. Következett egy szokásos hullámvölgy, s máris 4-4 az eredmény. De aztán összeállt a védekezésünk és főleg Harsányinak köszönhetően megint elmentünk hárommal, sőt néggyel. 10-6-nál a szlovén kapitány időt kért.

Ami használt a hazai csapatnak, mert újra csak a nyomunkba szegődtek, ráadásul Harsányi fájós térde felmondta a szolgálatot. A félidő utolsó perceiben már csak minimális volt az előnyünk, ráadásul kettős emberhátrányba kerültünk. Ezt valahogy átvészeltük, sőt emberhátrányban gólt is dobtunk és 16-13-as előnnyel fordultunk. Ami az itthoni három fórral együtt hat gólos előnyt jelentett.

Ezúttal a hazaiak kezdtek jobban és egy gólra megközelítették a magyarokat, de aztán lendült Nagy László keze. Egyre izgalmasabbá vált a játék és a 48. percben először vezettek a szlovénok, de rögtön visszavettük tőlük. Öt perccel a vége előtt már kettővel vezettek a szlovénok, izzott a velenjei csarnok. Emberelőnybe kerülünk, s ami elképzelhetetlen, ettől mi görcsölünk be és egy perc alatt három gólt kapunk. Katar elúszott.