Kína;

- Gyermekeket mérgeztek Kínában

Kínában, Mao Ce-tung szülővárosának közelében bezártak egy gyárat, mert közvetetten mintegy háromszáz gyermeket mérgezett meg: ólmot mutattak ki a vérükben. 

A vegyi vállalat nemcsak mérges gázokat juttatott a levegőbe, az általa használt vizet a helyi vízhálózatokba ürítette – közölte  az állami televízió, a CCTV. Az érintett gyermekek arra panaszkodtak, hogy igen gyengének érzik magukat és szédülnek. Az Újkína hírügynökség emlékeztetett arra, hogy az ólommérgezés kómához és halálhoz is vezethet.

A helyi, hengdongi kommunista vezetők nem hisznek abban, hogy a gyár környezetszennyezése áll a tömeges mérgezések mögött. Szu Gen-lin, a régió pártvezetője azt állította, a gyerekek a ceruzák rágcsálásával juttatták szervezetükbe a mérgező anyagot. Ennek merőben ellentmond, hogy már évszázadok óta nem ólomból, hanem a nem mérgező grafitból készítik az íróeszközöket.

A pártvezető kijelentése országszerte óriási felháborodást eredményezett, melynek következtében hétvégén lekapcsolták a gyárat az elektromos hálózatról. Kínában számos horror történet látott napvilágot arról, milyen súlyos következményekkel járt a környezetszennyezés. Maga Hszi Csin-ping elnök, pártfőtitkár is elismerte, elődjei elhanyagolták a környezetvédelmet.

A Gazdasági és Monetáris Unió (EMU) keretében a részlegesen összevont munkanélküliségi biztosítási rendszer egyértelmű gazdasági előnnyel járna mindenki számára, hiszen az időnként bekövetkező recessziók jóval enyhébbek, kevésbé pusztítóak lennének - írta a Világgazdaság keddi számában megjelent írásában Andor László, az Európai Bizottság biztosa.