Egy vádlott-társa, H. Attila felszámoló 5 év börtönbüntetést és 5 év közügyektől eltiltást kapott, és szintén egymilliós pénzbüntetést - továbbá mindkettejüket 5-5 évre eltiltotta foglalkozásuk gyakorlásától.
K-né J. Judit az első olyan bíró lehet Magyarországon, akit korrupciós bűncselekményekkel összefüggésben ítél el bíróság.A bírónő 2008 végétől 2010 elejéig különböző jogtalan előnyöket fogadott el a felszámoló cég vezetőjétől. H. Attila rendszeresen "taxiztatta" is K-nét, minden ellenérték nélkül a saját kocsiján, de intézte a bírónő autójának szervizeltetését is, miként a K-né érdekeltségében lévő cég ügyeit is.
H. Attila gyakorlatilag a "tenyerén hordozta" K-nét, a saját költségén egy háromnapos disznóvágásra is elvitte őt. Különböző felszámolási ügyekben is egyeztettek: a bírónő több esetben is a lakásán fogadta H. Attilát, és folyamatban lévő, a felszámolót is érintő ügyek miatt. A nyomozás során kiderült, volt, hogy a bíró két ügyben 150 ezer, illetve 125 ezer forintot is kért tőle.
Jogászi körökben évek óta téma volt a bírónő esetleges korrumpálhatósága; a Nemzetbiztonsági Hivatal titkos nyomozást folytatott telefonlehallgatásokkal, amelyek eredményeit végül a bírósági eljárásban ki kellett zárni a törvényes bizonyítékok közül, mivel nem bűnüldözési céllal végezték az információszerzést, illetve azért is, mert az utolsó, 2009. május 1-jei lehallgatást követően 3 hónappal tettek csak feljelentést.
A nyomozás során mindketten tagadták az együttműködést, és vallomást sem tettek, ugyanakkor volt, amit elismertek a lehallgatási anyag írott változatában lévő beszélgetések közül.K-né a vádemelés előtt nem került előzetes letartóztatásba, és azután is ,,csak" cégbíróként dolgozott Nyíregyházán.
Tegnap az ügyész a szabadságvesztés időtartama miatt kényszerintézkedést indítványozott, aminek a bíróság helyt adott. H. Attila csak lakhelyelhagyási tilalom alatt áll. A végzés ellen mindkét fél fellebbezett, így az nem jogerős.