X_Foci VB 2014;Robben;van Persie;

2014-06-19 09:15:00

Hollandia megszenvedett az ausztrálokkal: 3-2

A spanyolok földbe göngyölése után a hollandoknak tegnap a szívós ausztrálokkal nem sikerült hasonlóan könnyedén elbánniuk, holott nyilván a többség ezt várta. 2-2 után a három pontot az ausztrál kapus kapitális hibája nyomán szerezték meg Robbenék. Igaz, Maty Ryan meg sem közelítette az orosz Akinfejev bénaságát...

A hollandok megszenvedtek az ausztrálok ellen

A hollandok simán verik az ausztrálokat - hangzott az általános várakozás a B csoport 2. fordulója előtt, s persze, teljes joggal: amit Arjen Robbenék a címvédő spanyolokkal műveltek, az imponáló volt. Más kérdés, hogy akkor minden összejött nekik, meg eleve a spanyolok labdatartásra épülő játéka ellen a kontraakciók beválhatnak. De mi a helyzet, amikor az ellenfél lép fel defenzívebb felfogásban? A kenguruk már a chileiekkel szembeni első körben is kiválóan játszottak, még ha ez az eredményben nem is mutatkozott meg (3-1).
Az első 20 percben igazolódni látszott, hogy feltörni a védelmüket nem lesz könnyű, de ekkor Robben lecsapott a labdára a saját térfelén, könnyedén futotta le védőjét, akárcsak múlt héten Sergio Ramost, végignyargalt úgy 40 métert, majd kilőtte a bal alsót. Elképesztő az ember.
Mondjuk sokáig nem ünnepelhetett. Konkrétan 70 másodpercig. Tim Cahill ugyanis rajta is túltett: Ryan McGowan a védvonalból indította az ausztrál futball legeredményesebb játékosát (harmadik vb-jén talált be - akárcsak a túl oldalon Robben és Van Persie), aki ballal, kapásból irdatlan nagy gólt ragasztott a holland kapuba. Jasper Cillessennek esélyese volt, a labda a keresztlécről vágódott a hálóba. A szünetig jól tartotta magát az sárga-zöld együttes, de ezzel nem elégedett meg: a második félidő elején Mile Jedinak büntetőből az előnyt is megszerezte.
Érik a meglepetés?
Van Persie nem így gondolta, meg persze aligha akart lemaradni a gólszerzésben Robben mögött. Szűk negyedóra elteltével a Manchester United légiósa balról kilőtte a rövid felsőt (2-2). Ryan bemutatott néhány bravúrt, de már csak ilyen a kapussors: Memphis Depay vagy 30 méterről megeresztett lövését elnézte, becsúszott a keze mellett.
Egy perccel korábban még az ausztrálok hagytak ki egy hatalmas ziccert, ám ez a potya annyira összetörte a csapatot, hogy már nem tudtak mit kezdeni a hollandokkal, akik így begyűjtötték második sikerüket is.
Ryant aligha vigasztalja, mindenestre nem az övé a torna legborzalmasabb megmozdeulása. Hanem az orosz kapus Akinfejevé...

A hollandok nagyon közel a legjobb 16 közé kerüléshez.

Ausztrália-Hollandia 2-3 (1-1)
B csoport, 2. forduló, Porto Alegre, 42 000 néző. Jv.: Dzsamel Hajmudi (algériai).
Ausztrália: Ryan - Davidson, Spiranovic, Wilkinson, McGowan - McKay, Jedinak - Oar (Taggart, 77.), Bresciano (Bozanic, 51.), Leckie - Cahill (Halloran, 69.).
Hollandia: Cillessen - Martins Indi (Memphis, 45.), De Vrij, Vlaar - Blind, De Jong, De Guzmán (Wijnaldum, 78.), Janmaat - Sneijder - Robben, van Persie (Lens, 87.).
Gól: Cahill (21.), Jedinak (54. - 11-esből) ill. Robben (20.), van Persie (58.), Memphis (68.).
Sárga lap: Cahill (43.), ill. van Persie (47.).