F1 - Felipe Massa meglepetést okozott

Meglepetésre Felipe Massa, a Williams brazil pilótája nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíj szombati időmérő edzését, így ő indulhat majd az élről a vasárnapi futamon.

A 33 esztendős, rutinos versenyző pályafutása 201. GP-jére készül, s ez karrierje 16. pole pozíciója. Legutóbb a 2008-as Brazil Nagydíjon volt az övé az első rajthely. Az idei szezonban először fordul elő, hogy nem valamelyik Mercedes-pilóta nyeri a kvalifikációt.

A Williams istálló örömét növeli, hogy a második helyen Massa csapattársa, a finn Valtteri Bottas végzett az időmérőn, amelyen a vb-pontversenyben vezető német Nico Rosberg (Mercedes) harmadik lett. Utóbbi márkatársa, a brit Lewis Hamilton hibázott a harmadik szakaszban, így ott mért kör nélkül zárt, s vasárnap a kilencedik helyről indulhat majd.

A címvédő, négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel (Red Bull) csak 13. lett, de az időmérőn 11. mexikói Sergio Perez (Force India) öt rajthelyes büntetése miatt a 12. pozícióból startolhat majd.

2014.06.21. 16:05
Az olimpiai harmadik, kétszeres Európa-bajnok Csernoviczki Éva (fehérben) és a japán Kondo Ami a Papp László Arénában zajló Buda
Az olimpiai harmadik, kétszeres Európa-bajnok Csernoviczki Éva harmadik sikerével bejutott a döntőbe a Papp László Arénában zajló Budapest Grand Prix nyitónapján.

A tatabányaiak 48 kilós versenyzője a bolgár Boriszlava Damjanova és a japán Kondo Ami után, a négy között a kétszeres Afrika-bajnok bissau-guineai Taciana Limával szállt szembe.

Az afrikait háromszor is intették, majd - miközben reklamáló edzőjét-édesapját ismét elküldték a tatamitól - Csernoviczki gyönyörű ipponnal vetett véget a küzdelemnek 17 másodperccel a mérkőzésidő letelte előtt.

A bronzéremig tartó vigaszágon Maros Barbara (52 kg), Karakas Hedvig (57) és Szabó Franciska (63) következik még a "délelőtti" programban, az éremcsaták 17 órakor kezdődnek majd.

cselgáncs

Tíz magyar még versenyben

A szombati 25 magyar cselgáncsozóból a nyitófordulót követően tíz van még versenyben az első Budapest Grand Prix-n. Az 50 alkalommal megrendezett Hungária Kupát felváltó, 100 ezer dollár összdíjazású viadal első napján a férfiaknál az alsó három, a nőknél az alsó négy súlycsoport szerepelt a programban.

Férfi részről a legkisebbeknek nem termett babér, mivel Burján László, Csizovszky Ferenc, Szabó Csaba és Bartha Ákos is egy-egy vereséggel búcsúzott a 60 kilogrammosoknál.

Egy kategóriával feljebb is hasonlóan kezdtek a házigazdák: 66 kg-ban Zámbori Bence, Gorjánácz Zsolt, Hagyó Gábor és Végvári Martin egyaránt első meccsén kikapott. A 73 kg-ban - a sérült olimpiai ezüstérmes, Ungvári Miklós távollétében - Kiss Norbert, Herédi Ákos és Urbancsok Tamás hamar kiesett, Pál Gyula viszont továbbment a 16 közé.

A nőknél 48 kilóban a kétszeres Európa-bajnok Csernoviczki Éva, valamint Pupp Réka is erőnyerőként a 16 között kezd majd. Az 52 kilós hölgyeknél Maros Barbara és Balogh Daniella sikerével nyolcaddöntős, Tóth Patríciának és Polgár Lucának viszont csak egy mérkőzés jutott.

Egy súlycsoporttal feljebb (57) Szabó Katinka és Keliger Bernadett kiesett, míg a világbajnoki harmadik Karakas Hedvig csak a 16 között kezdi meg a küzdelmeket. A nyitónap legnagyobb női kategóriájában, a 63 kilósoknál Gercsák Szabina, Szabó Franciska és Baczkó Bernadett a sorsolás folytán egyből tagja lett a 32-nek, Polyák Krisztina pedig győzelmével jutott be oda.

A Papp László Arénában 53 ország 407 dzsúdósa verseng.