Világliga;Szuperdöntő;férfi vízilabda-válogatott;Decker Attila;Varga Dénes;

2014-06-23 07:53:00

Tovább tart a szerb átok

Ezüstérmes lett a magyar férfi vízilabda-válogatott a világliga dubaji szuperdöntőjében, miután a fináléban 10-6-ra kikapott a szerb csapattól.

A rivális vezető találatára Varga Dénes ötméteresből válaszolt, azután a magyar akciók eredménytelenül zárultak, miközben a szerbek újabb két gólt szereztek. 1-3-nál Madaras emberelőnyből faragott a hátrányon, majd az állás nem változott a szünetig. A folytatásban előbb emberelőnyből és büntetőből szereztek újabb gólt a szerbek (2-5), majd a félidő lejártáig eldöntötték a döntőt (2-7).

A nagyszünet után Decker Attila váltotta Nagy Viktort a kapuban, ám ez sem segített, hiszen a harmadik negyed végén már 10-3 volt az állás. Az utolsó játékrészben aztán végre úgy játszottak a magyarok, ahogy végig kellett volna, és a Varga-fivérek köszönhetően, valamint Decker bravúrjai után a végén feljött a Benedek-csapat, de szorossá nem tudta tenni a meccset.

"Láthatóan ez a szerb csapat ma jobb volt nálunk, ehhez kétség sem fért. Annyiban tudok örülni csak, hogy így legalább látjuk, hogy még nagyon messze vagyunk a céljainktól" - értékelt a vlv.hu oldalnak Benedek Tibor szövetségi kapitány.
A 3. helyet végül Montenegró szerezte meg, miután büntetőkkel 12-9-re verte az ausztrálokat.