Fidesz;fizetések;bánatpénz;

- Csúcsfizetések a kiesett fideszeseknek

A parlamentből kiesett 130 kormánypárti képviselő döntő többsége jól jövedelmező állami vagy önkormányzati állást kapott - számolt be a Blikk. A lap összesítése szerint alig kéttucatnyi olyan politikus van, aki jelenleg semmilyen állami pozícióval nem rendelkezik.

Az idei parlamenti választás után az Országgyűlés létszáma 386 főről 199-re csökkent, de már az április voksolás előtt többen lemondtak mandátumukról, ami után állami tisztségbe helyezték őket. Dancsó József fideszes képviselő a Magyar Államkincstár elnöke lett februárban, Spaller Endre KDNP-s politikust pedig a Nemzeti Innovációs Hivatal vezetőjének nevezték ki, utóbbi államtitkári fizetést kap, azaz havi járandósága 1 millió forint.

Negyvenhatan polgármesterként dolgozhatnak tovább - köztük Cser-Palkovics András, Székesfehérvár vezetője, akit ősszel a Fidesz újra jelöl posztján -, kilencen alpolgármesterként, ketten pedig főpolgármester-helyettesként folytathatják. Túlnyomó többségük fizetése meghaladja a havi félmilliót forintot. Kilencen a megyeházára térhettek vissza: ennyi olyan megyei közgyűlési elnök és alelnök van, aki eddig az Országházban dolgozott. Ők körülbelül 600 ezer forintot kereshetnek.

Hét politikusból járási hivatalvezető lett, akik havi mintegy 700 ezer forintot kaphatnak. Négy kormánypárti, már megyei kormánymegbízottként havi egymillió forintot vihet haza, de tíz további megyei hivatal élén üresedés volt, mert vezetőik bekerültek a parlamentbe, így további kormánypárti káderek reménykedhetnek új állásban.

További három miniszteri biztos esett ki a parlamentből, róluk még nem tudni, maradhatnak-e pozíciójukban. A legnagyobb vesztes a fideszes Illés Zoltán, aki bár képviselői és államtitkári pozícióját is elvesztette, nem kapott új tisztséget.

Miért nem számítanak a gyerekek? Egyebek mellett ezt a kérdést tette fel lapunknak egy nevelőszülő a rájuk kényszerített képzéssel kapcsolatban.