X_Foci VB 2014;Spanyolország;Ausztrália;David Villa;b csoport;Del Bosque;

2014-06-24 09:40:00

Szép spanyol búcsú

Vesztesek csatája Curitibában. Del Bosque szövetségi kapitány talán meghallotta a spanyol sajtó kritikáját, mert a „tartalék csapatát” küldte pályára. A kezdőbe állította Pepe Reinát, Juanfrant, Cazorlát és Kokét, valamint Fernando Torrest és David Villát, a középpályáról pedig kihagyta a „nélkülözhetetlen” Busquetset. S a jelek szerint abban sem hisz már, hogy a brazilból spanyollá lett Diego Costa sérülten is képes gólokat lőni. Az ausztráloknál az eltiltott Tim Cahill mellett Mark Brescianót sem jelölték a kezdőcsapatba. A továbbjutás kérdése már szóba sem kerülhetett, eldöntendő csupán az volt, hogy a világranglista-vezető spanyolok, vagy a 32. helyre rangsorolt ausztrálok szerzik-e meg mindhárom pontot. Amivel aztán semmire sem mennek.

Az első félidőben 22 percet kellett várni az első lövésre, de Jordi Alba bombáját gond nélkül hárította Ryan kapus. A spanyolok birtokolták többet a labdát, s a 36. percben a régi időkre emlékeztető, szép gólt lőttek. Iniesta zseniális passzal indította Juanfrant, aki a jobbszélről beadott és David Villa sarokkal továbbította a labdát a kapuba. (0-1).

A második félidő két említésre méltó eseménye két spanyol gól. A 69. percben megint Iniesta passza jelentett látványosságot, amelyet Fernando Torres helyezett a kapuba. (0-2). A 82. percben Fabregas emelt Juan Mata elé, aki a kapus lába között lőtt a hálóba. (0-3). Spanyolország emelt fővel búcsúzott.

Ausztrália-Spanyolország 0-3 (0-1)

B csoport, 3. forduló. Curitiba, 39 000 néző. Jv.: Nawaf Shukralla (bahreini).

Ausztrália: Ryan – McGowan, Wilkinson, Spiranovic, Davidson – Bozanic (Bresciano, 72.), Jedinak, McKay – Oar (Troisi, 61.), Taggart (Halloran, 46.), Leckie.

Spanyolország: Reina – Juanfran, Ramos, Albiol, Alba – Koke, Alonso (Silva, 83.) – Cazorla (Fábregas, 68.), Iniesta,