tenisz;Roland Garros;Grand Slam-torna;Marija Sarapova;Samantha Murray;

2014-06-25 07:59:00

Párizs bajnokai a wimbledoni gyepen is jók

Az idei harmadik Grand Slam-torna második napján sem történt semmi komoly. Már ami a meglepetéseket illeti. Pályára lépett a Roland Garros két egyéni győztese is - mindketten nyertek már Wimbledonban is -, és Marija Sarapova egyértelműen igazolta, hogy idén ismét sokra viheti füvön.

Az orosz szépség ugyanis ellentmondást nem tűrően játszott Samantha Murray ellen, és 58 perc alatt 6:1, 6:0 arányban győzött. Sarapova önmagához képest nagyon kevés hibát vétett (9), 80 százalékosan hálózott, valamint mind az öt bréklabdáját megnyerte.

A férfiaknál Rafael Nadal ennél jóval többet töltött a pályán a szlovák Klizan ellen. A spanyol világelső 178 percet töltött a pályán, és bizony nagyon nehezen lendült játékba, így senkit sem lepett meg, hogy elbukta a rettentően pörgő Klizan ellenében az első szettet.

Aztán elkezdett ráérezni a füves játékra a korábbi kétszeres győztes - ütött hat ászt, valamint 36 nyerőt -, és a végén 4:6, 6:3, 6:3, 6:3-ra legyőzte ellenfelét. Nadal tehát bejutott a 64 közé, ahol azzal a cseh Rosollal játszik majd, aki 2012-ben a verseny ugyanezen szakaszában legyőzte őt.

A korábbi wimbledoni bajnokok közül simán nyert Roger Federer - az olasz Lorenzit verte 6:1, 6:1, 6:3 arányban -, az ausztrál Lleyton Hewitt a lengyel Prysienzyt múlta felül 6:2, 6:7, 6:1, 6:4 arányban. A hölgyeknél nincs már versenyben az olasz Errani, őt a francia Garcia ütötte el a továbbjutástól (2:6, 7:6, 7:5), ám az olasz veresége nem olyan meglepő, lévén a fű nem a kedvenc borítása.