X_Foci VB 2014;Görögország;nyolcaddöntő;Costa Rica;Szamarasz;

2014-06-30 09:56:00

Görögország, tragédia!

A brazíliai világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését keltő Costa Rica-i válogatott, vagy a küzdeni tudásból jelesre vizsgázott görög csapat jut a legjobb nyolc közé?

Ez volt a kérdés a vasárnap esti mérkőzés előtt. Bármi lesz is, sporttörténeti fejezetet írnak a csapatok, hiszen még soha, egyikük sem jutott a negyeddöntőbe. S az esélyek inkább az eddig Hamupipőkének tartott Costa Rica mellett szóltak, hiszen az egyik legerősebbnek, az Uruguayt, Olaszországot és Angliát is felvonultató csoportot megnyerve került a legjobb 16 közé úgy, hogy a két Góliátot, Uruguayt és Olaszországot is legyőzte, Angliával pedig döntetlent játszott.

A mérkőzés első negyedórájában jobbára tapogatódzó játék folyt a mezőnyben. Bátortalan lövési kísérletek ugyan mindkét oldalon akadtak, de a játékosok kaput nem találtak. Ha a félidő első részében a Costa Rica-iak támadtak többet, 25 perc után fokozatosan átvették az irányítást a görögök, s az első játékrész legnagyobb helyzetét is ők hagyták ki. Baloldali beadás révén a kapu felé robogó Szalpingidisz elé került a labda, aki az ötösről kapásból lőtt és Navas kapus egy egészen különleges reflexmozdulattal térddel beleért a labdába. Biztos góltól mentette meg a csapatát.

A második félidőben a görögök szorongattak, de váratlanul Costa Rica szerzett gólt. Az 52. percben Bolanos adott be a bal oldalról és Ruiz 17 méterről elegánsan a bal alsó sarokba passzolt. Úgy tűnt, az európaiak nem fognak tudni kiegyenlíteni, helyzetük ugyanis nem volt. De ekkor egy fölösleges szabálytalanság után Duarte összeszedte második sárgáját, és csapata 10 emberre fogyatkozott. A görögök minden energiájukat mozgósították, s már a hosszabbításban jártak, amikor Gekasz lövését Navas csak kiütni tudta, éppen Papasztathopulosz elé, aki „csizmaszárral” a kapuba lőtt. 1-0, hosszabbítás.

Ebben a 30 percben már nem született gól, következtek a 11-es rúgások. A Costa Ricai-ak mind berúgják, Gekasz viszont kihagyta.

Costa Rica a negyeddöntőben, ellenfele Hollandia lesz.

Costa Rica-Görögország 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – büntetőkkel 6-4

Nyolcaddöntő, Recife, néző. Jv.: Benjamin Williams (ausztrál).

Costa Rica: Navas - Gamboa (Acosta, 77.), Duarte, Gonzalez, Umana, Diaz Campbell – Borges, Tejada (Cubero, 66.) - Riuz, Bolanos (Brenes, 83.) – Campbell.

Görögország: Karnezisz - Toroszidisz, Manolasz, Papasztatopulosz, Holebasz - Maniatisz (Kacuranisz, 78.), Karagunisz - Szalpingidisz (Gekasz, 69.), Szamarisz (Mitroglu, 58.), Hrisztodolopulosz – Szamarasz.

Gól: Ruiz (52.), ill. Papasztatopulosz (91.).

Sárga lap: Duarte (42.), Tejada (48.), Granados (56.) Ruiz (70.), Navas (90.), ill. Szamarisz (36.), Manolasz (72.).

Kiállítva: Duarte (66.).