tőzsde;tőzsdei bevezetés;

- Tőzsdén az NN-csoport

Részvényenként 20,00 eurós kibocsátási árfolyamon kezdődött meg 2014. július 2-án 09.00 órakor az NN Csoport részvényeinek jegyzése és kereskedése az amszterdami Euronext tőzsdén. A nyilvános tőzsdei részvénykibocsátás közel 1,5 milliárd euró bevételt jelent az ING-nek, amely nem sokkal korábban bejelentette azt is: a jelentős érdeklődés miatt 70-ről 77 millióra emeli a törzsrészvények számát.

A kibocsátási árfolyamot részvényenként 20,00 euróban állapították meg, a papírok “NN Group” néven az „NN” tőzsdei azonosító alatt futnak. Az NN Csoport értéke így a kibocsátáskori árfolyamon 7 milliárd euró.

Nem sokkal korábban az ING bejelentette azt is, hogy az NN Csoporttal egyetértésben a tervezett 70-ről 77 millióra emeli a nyilvános tőzsdei kibocsátásban forgalmazandó törzsrészvények számát. A döntés hátterében a részvények iránti jelentős befektetői kereslet áll. A kibocsátott részvények megközelítően 94,8 százalékát holland és nemzetközi intézményi befektetők jegyzik, míg közel 5,2 százalék kerülhet magánbefektetők kezébe Hollandiában.

A nyilvános részvénykibocsátás közel 1,5 milliárd euró bruttó bevételt jelent az ING-nek, amelynek részesedése az NN Csoportban 71,4 százalékra csökken. A kezdeti tőzsdei részvénykibocsátást követően az ING tovább kívánja csökkenteni részesedését az NN Csoportban, és 2015. december 31-ig 50 százalék alá kíván menni, majd a fennmaradó részesedését is értékesíti 2016. december 31-ig, összhangban korábban nyilvánosságra hozott átalakítási tervével.

A megújuló energiák állami támogatására kedvező döntést hozott kedden az luxemburgi Európai Bíróság. A svéd tulajdonú Alands Vindkraft cég azért perelte be a svéd államot, mert az nem folyósítja finnországi szélerőmű-fejlesztéséhez a Svédországban a megújuló energiáknak járó állami támogatást. A bíróság azonban elutasította a cég keresetét, mondván, hogy minden tagállamnak joga van saját területére korlátoznia a megújulók támogatását.