Az idősotthon asszisztense a kerekes székben ülő Emma néni kezébe nyomta ebédjét, majd behúzta mögötte a rácsos kaput. „Megyek világgá” – mondta az asszony Simó Endrének, az MSZF szervezőjének, majd hozzátette: „Ha nem kapok segítséget, majd egy villamos elé gurulok”.
László Tamás, a polgármesteri hivatal biztonsági szolgálatának kíséretében arra használta ki, hogy előadja, miért érdemtelen az asszony arra, hogy törődjenek vele, majd azt mondta, hogy Emma néni családjának kellene foglalkoznia vele - áll az MSZF közleményében.
Nagy Lajosnét két év alatt másodszor lakoltatták ki. Először önkormányzati bérlakásából, most pedig az átmeneti gondozóházból, ahol csak két évet tölthetett. László Tamás múlt szerdán még segítségként megkérdezte tőle, mit szeretne inkább, egy másik idősotthonba költözni, vagy albérletbe menni, hogy újra együtt lehessen kisunokájával, akit időközben elvettek tőle, mint gyámtól, és állami gondozásba helyeztek.
Az utóbbi esetén felajánlott 300 ezer Forint támogatást az albérlet kauciójára. Csak rendkívül kevés akadálymentes kiadó lakás van, ezeknek a tulajdonosai pedig azt válaszolták, hogy „cigánynak nem adjuk ki”, vagy pedig azt, hogy „nem szeretnénk, ha a kerekes székkel felkarcolnák a parkettát”.
Az Emma nénivel szemben tanúsított eljárás hűen tükrözi a kormány 350 ezer korhatár alatti rokkanttal szemben tanúsított magatartását. Őket éppen úgy sorsukra hagyta, mint az amputált lábú asszonyt. A nyugdíjjogosultságától megfosztott 350 ezer ember nulla és 46 ezer 200 Forintos juttatásból kényszerül lakni, táplálkozni, orvosságait kiváltani, élni – hangzott el a helyszíni sajtótájékoztatón.
Akik most adnák be a rokkantság iránti kérelmet, azoknak nem jár, akik gyesen, ápolási díjon vannak. Ez ugyanis a rokkantság esetén nem számít, mivel biztosítási jogviszonyhoz kötik az ellátást.