A tízes listán Magyarországnak a 9. hellyel csak a ukrán válság miatt lejtőre került Oroszországot sikerült megelőznie. A több mint 1400 vállalatvezető megkérdezése alapján összeállított listán Kelet-Közép-Európa 16 országát hasonlítják össze, a felmérésben zömmel a régióban is tevékenykedő német befektetők véleményére kíváncsiak. A visegrádi országok évek óta simán megelőzik Magyarországot, de Horvátország is folyamatosan előtte végez.
Az alapkérdés, amelynek alapján eldől a sorrend, úgy szól: mennyire vonzó egy adott ország mint befektetési helyszín. A válaszadók egytől hatig értékelhették az egyes államokat, aminek eredményeként 4,1-es eredménnyel Lengyelország végzett az élen. Csehország 4,0-val a második, Észtország 3,9-del a harmadik, Szlovákia 3,8-cal a negyedik. A 3,4 ponttal a 9. helyre került Magyarországot két tized ponttal páholta el Horvátország, és ugyanennyivel előzi a 11. Romániát.
A régiós országok közül második éve tartják Lengyelországot a legvonzóbb beruházási környezetnek a német befektetők, az első öt helyen nem történt változás a 2013-as felmérés óta. A lista alapján a térségben egyfajta észak-dél megosztottság figyelhető meg: a balti államok, Lengyelország és Csehország foglalják el a rangsor jobb helyeit, míg a balkáni országok a sereghajtók. Magyarország Szlovákiával és Romániával együtt a legtöbb részkérdés alapján a középső sávba tartozik.
További részletek, illetve az országrangsor a napi.hu oldalán olvashatók.