A honatyák, (köztük akár látogatók is) és honanyák, ezt a megoldást tartották célszerűnek arra, hogy radikálisan visszaszorítsák az évezredes szakmát. A törvényhozás rendje és szabályai szerint azonban a döntés csak akkor lép hatályba, ha a törvényhozás felsőháza, a szenátus is megerősíti. Az előzetes jóváhagyás előtt azonban a szenátus különleges bizottságot hívott életre, amely zárt ülésen döntött arról, egyetért-e a kezdeményezéssel.
A nagy nyilvánosságot Esther Benbassa, zöldpárti szenátorasszony tájékoztatta Twitterjében arról, hogy a szavazásnál 16 szavazattal 12 ellenében és két tartózkodással elvetették az indítványt, így újabb parlamenti vitáig a kicsapongó urak- azon túl, hogy valószínűleg eddig sem volt csekély a szolgáltató hölgyek tarifája -, egy időre mentesülnek a drákói büntetés alól is.
Persze még nincs megfellebbezhetetlen állapot, minden változhat. A szigorú hatósági megtorlást a szocialista kormányzat két minisztere, a női jogok védelmezője és az igazságügyi miniszter asszony támogatja elszántan. Mindkettő kitart amellett, hogy erélyesen kell szembeszállni "az emberi test kereskedelmével".
A közhangulatban van olyan vélemény is, hogy minden megtorlásnál hatásosabb a meggyőző szó. Az évszázadok gyakorlata azonban nem teljesen ezt látszik igazolni.