Debrecen;Loki;Kondás Elemér;labdarúgó Bajnokok Ligája;Cliftonville;

2014-07-17 07:57:00

A visszavágón bizonyíthat a Loki

Nem túl acélos játékkal gól nélküli döntetlent ért el a Debrecen labdarúgócsapata kedden a Bajnokok Ligája 2. fordulójában a félamatőr északír Cliftonville ellen.

Kondás Elemér, a hajdúságiak vezetőedzője szerint végig uralta a Loki a mérkőzést. "Azt kaptuk a Cliftonville-től, amit vártunk is, azaz harcos, lelkesen futballozó csapat, de mi végig uralni tudtuk a mérkőzést. Ilyenkor benne van, hogy egy-két lehetőség adódik az ellenfél előtt is, ezúttal is így volt, de mi rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, kapussal szemben álltunk, csak nem tudtunk betalálni a kapuba.

A szünet után már hatékonyabban futballoztunk, megvoltak a beinduló emberek, mindig ott voltunk az ellenfél kapuja előtt, és ebből alakítottunk ki helyzeteket"- nyilatkozta Kondás Elemér, a klub hivatalos honlapján. A tréner kitért a jövő heti összecsapásra is.

"A visszavágón sem vár ránk könnyű meccs, biztos vagyok benne, a Cliftonville hasonló felfogásban futballozik majd, vagyis beáll védekezni és a megszerzett labdákkal próbálja megjátszani az elől lévő csatárt. Erre számítunk, de nekünk első perctől kezdve nyomást kell gyakorolni rájuk, mert tovább kell jutnunk ebből a párharcból"- mondta a vezetőedző.

A visszavágót jövő kedden 20:30 órától rendezik Debrecenben, az találkozót élőben közvetíti az M1.