labdarúgás;Debrecen;Loki;Cliftonville;magyar bajnok;Bajnokok Ligája-selejtező;

2014-07-22 07:56:00

Nem lesz könnyű meccs

Az idegenbeli gól nélküli döntetlen után a magyar bajnok Debrecen labdarúgócsapata ma hazai környezetben próbálja kiharcolni a továbbjutást az északír Cliftonville együttese ellen a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának visszavágóján.

Kondás Elemér együttese a klub történetében először játszik Bajnokok Ligája mérkőzést a Nagyerdei Stadionban. A belfasti összecsapáson az iram hagyott némi kivetnivalót maga utána, de a Loki alakított ki nagyobb helyzeteket, és egy ízben a keresztlécet is eltalálta, így összességében közelebb állt a győzelemhez. Korhut Mihály szerint a szurkolók segítségével kiharcolhatja a továbbjutást a csapat.

A Debrecen hazai pályán vívhatja ki a továbbjutást a BL-selejtezőben FOTÓ: MTI/CZEGLÉDI ZSOLT

Mai program
Debrecen-Cliftonville BL-selejtező, visszavágó
Debrecen, 20.45
Várható összeállítás
Debrecen: Novakovic - Lázár P., Máté P., Mészáros N., Korhut - Szakály, Selim Bouadla, Varga J., Bódi - Sidibe, Seydi.
Cliftonville: Devlin - Cosgrove, Flynn, McGovern, Seydak - Curran, Catney, Scannell, Johnston, Donnelly - Gormley.

„Nem szabad gólt kapnunk, nekünk viszont mindenképpen rúgnunk kell. Azt gondolom, jobb csapat vagyunk, és ezt be is kell bizonyítanunk. Reméljük, telt ház lesz, és a szurkolók támogatásával együtt kiharcoljuk a győzelmet” - nyilatkozta a hajdúságiak hátvédje a klub hivatalos honlapján.

A Loki trénere hasonló játékra számít a Cliftonville csapatától, mint az egy héttel ezelőtti találkozón.

„Nem vár ránk könnyű mérkőzés,

biztos vagyok benne. A Cliftonville hasonló elfogásban futballozik majd mint a belfasti odavágón, vagyis beáll védekezni és a megszerzett labdákkal próbálja megjátszani az elöl lévő csatárt. Nekünk első perctől kezdve nyomást kell gyakorolni rájuk, mert tovább kell jutnunk ebből a párharcból” - mondta Kondás Elemér.

Amennyiben a hajdúsági együttes továbbjut, akkor a fehérorosz BATE Boriszov és az albán KS Skënderbeu párharcának győztesével találkozik. Kondás Elemér együttese a közelmúltban mindkét lehetséges riválisával megmérkőzött: 2012-ben a BL-selejtező második körében 3-1-es összesítéssel búcsúztatta a Skënderbeu gárdáját, majd a harmadik fordulóban ugyanilyen arányban alulmaradt a BATE Boriszovval szemben.

Ha a Debrecen továbblép a második fordulóból, akkor biztosan főtábláért küzdhet valamelyik európai kupasorozatban, ugyanis a BL harmadik körének búcsúzói átkerülnek az Európa Liga-selejtező utolsó, negyedik fordulójába. A BL-selejtező harmadik fordulójának győztesei pedig már biztos főtáblások, mert ha sikerrel veszik az utolsó kört, akkor a BL, ha nem, akkor az EL csoportkörében szerepelhetnek.

A találkozó játékvezetője a szerb Vlado Glodjovic lesz majd, a mérkőzést 20:30 órától az M1 csatorna élőben közvetíti.