Spanyolország;vízilabda Európa-bajnokság;női vízilabda-válogatott;Antal Dóra;Merész András;

2014-07-23 07:57:00

Magyaros víziparádé orosz kísérőzenével

Helyenként pazar játékkal a várakozásnál lényegesen könnyebben győzte le orosz ellenfelét a magyar női vízilabda válogatott és ezzel bejutott a legjobb négy közé. Merész András lányai az elődöntőben Spanyolországgal játszanak holnap.

Befellegzett kedden a Margitszigeten. Szerencsére nem a negyeddöntőben az orosz válogatott ellen játszó magyar csapatnak, csupán az eddig kegyes időjárás romlott el, és déltől fogva szakadt az eső. Így aztán nem lehetett arra számítani, hogy annyi szurkoló lesz a lelátókon, mint a megelőző napon a horvátok ellen. Amikor is telt ház volt.

De nem is napfürdőzni érkeztek sem a szurkolók, sem Merész András lányai, hanem küzdelmes mérkőzésen szerették volna kivívni az elődöntőbe jutást. S erre minden esélyük megvolt. A kapitány is, a játékosai is elmondták: ha kemény ellenfélre találtak is az oroszokban, még mindig jobb ellenük játszani, mint bármelyik mediterrán csapat, a spanyolok, vagy az olaszok ellen.

A szövetségi kapitány emlékeztetett: a 2012-es Európa-bajnokság óta hétszer nyertünk az oroszok ellen. Ráadásul olyan fontos tornákon, mint a világbajnokság és a legutóbbi EB bronzmeccse. Ismerjük őket, s tudjuk, támadásnál nem szabad hibázni, mert ha ilyen szituációkban labdát vesztünk, azt ők kíméletlenül kihasználják.

Ilyen előzmények után ugrottak medencébe a lányok. S látszott rajtuk, hogy nem lazsálták el az "orosz órákat", mindenki pontosan tette a dolgát. Igaz, az első percekben nem sikerült gólt dobni, helyzetek voltak mind a két oldalon, de ezek kimaradtak. De aztán Bujka Barbara tett róla, hogy ne álljon tovább 0-0 az eredményjelző táblán.

Egy szép ívelést pazar mozdulattal húzott az orosz kapuba. Bujka immár a 7. gólját dobta az EB-n. Szorongattak az oroszok is, de Bolonyai Flóra mindent hárított. Egy kivételével: Boriszova távoli lövését 2 perccel a negyed vége előtt beengedte. (1-1) De nem kellett döntetlennel pihenőre vonulni, Antal Dóra bebombázta a helyzetét. (2-1).

Magyar góllal indult a 2. negyed is, mégpedig Szűcs Gabriella használta ki a magyar csapat emberelőnyös helyzetét (3-1).Pillanatokkal később büntetőhöz jutott a magyar válogatott és Keszthelyi Rita az 5 méterest oda dobta, ahová való, a jobb felsőbe.(4-1) Ezzel Keszthelyi a 12. EB-gólját szerezte, s a magyar lányok kezdtek ellépni ellenfelüktől.

Főleg úgy, hogy a következő találat is a mienk volt. Antal Dóra keresztben elúszott az orosz kapu előtt, pontos passzt kapott és a mezőny legjobbja nem hibázott, (5-1). Igen nagy a különbség a két csapat között, az orosz szövetségi kapitány idegesen szaladgált a medence partján, használható taktikai utasítást azonban nem tudott adni a minden csapatrészében jobb magyar válogatott ellen.

A második negyedben még egy-egy gól esett, s 6-2-es hazai előnnyel vonultak nagyszünetre a csapatok. Az utolsó két negyedre szemlátomást visszavettek a Merész-lányok, úgyhogy a harmadik negyed 3-3-mal, a negyedik pedig 2-2-vel zárult, de a 11-7-es végeredmény így is bravúrosnak mondható.

A férfi válogatott után a nők is ott vannak a legjobb négy között, és holnap Spanyolországgal játszanak a döntőbe jutásért. Ha hasonló sikerrel, azt sem bánjuk, ha az időjárás is hasonló lesz.