Lemondott vezetői tagságáról Anne Sinclaire, a neves újságírónő is, akinek a nagyapja 1918 és 1939 között műkereskedőként a Picasso művek értékesítője volt. A tiltakozás oka, hogy Aurélie Filipetti asszony, művelődési miniszter nem kívánja meghosszabbítani Anne Baldassarinak, a múzeum igazgatójának a megbízatását.
A konfliktus hónapok óta tart. Fölújítási és kibővítési munkák miatt, az intézmény immár öt esztendeje bezárt. Az újra megnyitást most szeptemberre tervezték, de az egyik fal üresen maradt. Az igazgatónő ide új alkotásokat akart elhelyezni, abból az 1500-ból, amellyel büszkélkedhetnek. Ezt a szándékot ellenzi a miniszter, Anne Baldassari viszont úgy véli, tudományos hírneve okán „erkölcsi, kulturális és intellektuális joga” úgy dönteni, ahogyan jónak látja.
A vitát bíróság elé óhajtja vinni, hiszen immár tíz éve áll a gyűjtemény élén. Az elhatározását azzal indokolja, hogy ő tudósként és nem politikailag baloldali. „Soha nem tartoztam egyetlen párthoz sem – vallja – utópista baloldali vagyok”. Ennek ellenére a miniszternő május közepén pályázatot írt ki új vezető személyére, mindössze tíz napos határidővel. Úgy hírlik, az utód máris kiválasztatott, Madame Filipettinek régen megvan a személyes jelöltje.
Az elképzelésben állítólag szerepe van annak is, hogy a Picasso-múzeumot össze akarják vonni a Pompidou központtal. „Megdermedtem – vallotta a művész fia. – Érzésem szerint Franciaország köp apám hagyatékára. Ha a minisztert bosszantja Baldassari asszony, nekem Madame Filipetti nem tetszik”. A döntést Manuel Valls kormányfőtől várják, de róla az Claude Picasso véleménye, hogy a miniszter „terrorizálja őt ”.