Kifejtette azt is - utalva a devizahitelesekre -, hogy "olyan világban élünk, amikor bármi megtörténhet: még az is megtörténhet például, hogy ha bírósági eljárások végigfutnak, akkor magyarok több száz milliárd forint értékben visszakapnak olyan pénzeket a bankoktól, amiket nem szabadott volna tőlük elvenni". A miniszterelnöki vágyálom megvalósítása a takarékszövetkezetek lerohanásával kezdődött, amelyet a Takarékbank államosítása, majd újraprivatizálása kísért.
Az MKB átvételével 50,5 százalékra emelkedett a hazai irányítású hitelintézetek aránya a magyar hitelintézeti rendszerben - összegezte a bankok mérlegfőösszegeit a Portfolio.hu. A hírportál számításai szerint a teljes hazai hitelintézeti szektor mérlegfőösszege 31156 milliárd forintot tett ki, 2013 végén. Ebből a hazai tulajdonú bankok 10446 milliárddal (34 százalékkal) a többi magyar tulajdonú hitelintézet 3388 milliárddal (11 százalékkal) részesedett. Az MKB 1895 milliárdos mérlegfőösszegével - és 6 százalékos részesedésével - lesz meg az 50,5 százalékos többségi magyar tulajdon.
A számítást ugyan többféleképpen is el lehet végezni, például csak részben magyarnak tekintve a csak részben magyar tulajdonban lévő hitelintézeteket, például az OTP-t. Más besorolások a speciális (állami) feladatkörrel bíró Magyar Fejlesztési Bankot, Eximbankot és Kelert nem veszik figyelembe a bankszektor tagjaként. A Portfolio számításaiban őket is "teljes jogú" (magyar tulajdonú)hitelintézeteknek tekintették, így jött ki az 50,5 százalékos magyar részarány az MKB magyar tulajdonba kerülésével, a 2013. végi mérlegfőösszegek alapján.