Honda;Michelisz Norbert;José María López;argentin futam;túraautó-világbajnoki sorozat;

2014-08-05 07:56:00

Michelisz remekelt Argentínában

Michelisz Norbert kiváló teljesítményt nyújtott túraautó-világbajnoki sorozat (WTCC) argentin futamán. A vasárnap esti első versenyen második lett, a következő, fordított rajtrácsos viadalon pedig megintcsak pontszerzőként zárt a Honda magyar pilótája: hetedikként végzett. Mindkétszer a hazai José María López diadalmaskodott.

Az első futamon a negyedik helyről indulva, remek rajtot bemutatva feljött a második pozícióba, amit meg is tudott őrizni egészen a végéig, a két Citroën pilóta Yvan Muller és Sebastien Loeb előtt.

A győztes szintén a francia autógyár pilótája, az argentin José María López lett. A fordított rajtrácsos versenyen, az első futammal ellentétben Michelisz nem tudott javítani pozícióján, de így is a pontszerző hetedik helyen ért célba. A második futam dobogósai: 1. López, 2. Rob Huff, 3. Muller.

„Csodálatos érzés, hogy előbb sikerült dobogós helyen végeznem, majd pedig pontokat szereznem. Főleg úgy, hogy lemaradtam a pénteki tesztről, és az egész hétvégém a felzárkózásról szólt. Az első futamon jól sikerült a rajtom, és képes voltam az élbolyban maradni, ami azt mutatja, javulunk, márpedig ez remek hír” – fogalmazott Michelisz.

Az összetett állása: 1. José María López (argentin) 310 pont, 2. Yvan Muller (francia) 250, 3. Sébastien Loeb (francia) 213,… 6. MICHELISZ NORBERT 100.

Budapesten műtik Gyutait

Az Alpok-Adria Bajnokság Superstock 600-as kategóriájában versenyző Gyutai Adriánt tegnap hazaszállították a poznani kórházból, miután a vasárnapi futamon óriásit bukott, és rövid ideig az eszméletét is elvesztette. A magyar motorosnak több helyen eltört a kulcscsontja, de az MRI - és koponyavizsgálatok nem mutattak ki sérülést.

Gyutait Budapesten a Sportkórházba ismét megvizsgálták, ahol végérvényesen kiderült, biztosan műteni kell, és kérdéses, hogy felépül-e a jövő heti hungaroringi futamra. „Mindent úgy csináltam, mint az időmérőn, mégis kicsúsztam. A balesetre nem emlékszem” – mondta Gyutai.