paraúszó Eb;Vereczkei Zsolt;

2014-08-10 21:48:00

Vereczkei ezüstérmes a paraúszó Eb-n

Egy ezüstérmet szereztek a magyarok az eindhoveni paraúszó Európa-bajnokság vasárnapi döntőiben.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint Vereczkei Zsolt 50 méter háton végzett a második helyen. A 100 méteres pillangó döntőjében a kétszeres paralimpiai bajnok, világcsúcstartó Sors Tamás izgalmas befutó után negyedikként zárt.

A győzelmet Federico Morlacchi szerezte meg, a húszéves olasz öt számban indult az Eb-n és mindegyiket megnyerte.

A magyar küldöttség négy ezüst- és hat bronzéremmel zárta az Eb-t, amelyen egy hét alatt 17 világcsúcs dőlt meg és volt egy világrekord-beállítás, született 15 Európa-rekord.

Az előzetes célkitűzés 5-7 dobogós hely megszerzése volt, legalább egy aranyéremmel.