Kövesdi József ugyanakkor hozzátette, hogy véglegesen stabil állapotról a műtét után két nappal nem lehet beszélni, ugyanis egy idegen test behatolása az agyállományba nagyon súlyos, életveszélyes állapot. Az első műtétet követően, a gyógyulás ideje alatt is léphetnek fel újabb problémák, amelyek további beavatkozást igényelnek - mondta.
A főigazgató arról nem kívánt nyilatkozni, hogy a fejsérülést lövedék okozta, vagy fémszilánk.
A vadászbaleset miatt a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indított eljárást, és szakértők bevonásával vizsgálja az eset körülményeit.
Az eset a Bélmegyeri Földtulajdonosok Vadgazdálkodó Vadásztársaságánál történt, őzbak bérvadásztatás közben. A vadőr - aki maga is vadászként volt jelen - egy leadott lövés nyomán súlyos életveszélyes fejsérülést szenvedett.
Az MTI meg nem erősített információi szerint az egyik vadász őzbakra célzott, amikor fegyvere eddig tisztázatlan okból elsült, s a golyó beleütközött egy terepjáró tetejébe. A vadőr a gépkocsiban ült, amikor valószínűleg a gellert kapott golyó egyik leváló darabja eltalálta a fejét. Az sem zárható ki, hogy a gépkocsi sérült tetejének egyik szilánkja csapódott a fejébe.
A Békés Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatósága az MTI-vel annyit közölt, hogy a vadászati és halászati főosztály is helyszíni vizsgálatot tartott. A hatóság közigazgatási eljárásban vizsgálja, hogy betartották-e a vadászati szabályokat, a fegyverkezelés rendjét.