A 18 éves fegyvertelen fiút egy helyi rendőr lőtte le szombaton a város jórészt feketék lakta negyedében, Fergusonban. Másnap este, az emlékére rendezett virrasztáson több mint ezren gyűltek össze, s elszabadultak az indulatok. Zavargások törtek ki, kiraboltak és felgyújtottak egy bevásárlóközpontot, 32 embert letartóztattak.
A helyi fekete közösséget felháborítja, hogy a hatóság aránytalanul vet be erőt az afrikai-amerikai fiatalok ellen. Brown értelmetlen halálát a Floridában lelőtt Trayvon Martin esetéhez hasonlítják. A kapucnis fiút egy biztonsági őr lőtte le, amikor épp hazafelé tartott a bevásárlásból. Nála sem volt fegyver.
Fergusonba látogatott tegnap Jay Nixon, Missouri kormányzója, hogy próbálja csillapítani a kedélyeket. Szerdán éjjel ismét be kellett vetni a rohamrendőrséget a tüntetők ellen, legalább 350-en gyűltek össze, könnygázzal oszlatták szét a köveket dobáló tiltakozókat. Tizenhat embert őrizetbe vettek, köztük két újságírót, akik egy helyi McDonald'sban próbálták leadni a tudósításukat.
A hatóságok előző nap szűkszaúan számoltak be Brown boncolásáról, csak annyit árultak el, hogy lövések okozták a halálát, a toxikológiai vizsgálatok eredményére pedig hetekig várni kell. Nem tették közzé, hogy hány lövést adott le a rendőr Brownra, s továbbra is titokban tartják a valószínűleg fehér rendőrtiszt nevét.
A közösségi oldalakon ugyanis számos halálos fenyegetés jelent meg, s veszélyben lehetne a biztonsága. Az összetűzésben állítólag maga a rendőr is megsérült. Szemtanúk szerint ugyanakkor a 18 éves fiú nem tanúsított ellenállást, feltartott kézzel térdelt vagy feküdt, amikor a rendőr több lövést adott le rá. A több mint húszezres előváros lakosainak kétharmada afrikai-amerikai, az 58 rendőrtiszt közül azonban csak három fekete.