Boeselager kanyargós életutat tudhat magának. A segítőkész hölgy Fényes Csilla néven született Budapesten 1941. május 17-én. Alig lett hároméves, a családja menekülve hagyta el Magyarországot, és utazott Venezuelába. Csilla Caracasban ferences internátusban tanult, tizenöt évesen a New York-i Vassar College-ba iratkozott be.
1961-ben kémikusi diplomát szerezett, de alig állt munkába, egy lovasbaleset miatt megsérült a gerince, és kórházba került, melyet 1964-ben ötven százalékos rokkantsággal hagyott el. 1970-ben New Yorkban a Shellnél dolgozott, később visszautazott Európába, Frankfurtba költözött. Németországban ismerkedett meg Wolfhard von Boeselager báróval, akivel 1973-ban összekötötték életüket.
Csilla asszony 1985-ben ismerkedett meg a Máltai Segélyszervezet, a Malteser Hilfsdienst tevékenységével. Két évvel később, mikor hazánkba érkezett, meglepődve tapasztalta, hogy a magyar egészségügyi intézmények műszerparkja elavult, így orvosi műszereket kezdett gyűjteni németországi kórházakban. Majd 1987-ben a Zugligeti Szent Család-templom plébánosával, Kozma Imre atyával létrehozta a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot.
1989 nyarán, mikor a kelet-német menekültek hazánkba érkeztek, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat sátortáborokban látta el őket élelemmel, és elszállásolta őket. A szervezet nem sokkal később a romániai forradalom idején gyűjtött adományokat, majd a kilencvenes években a délszláv háború idején segített a sebesülteken és a menekülteken.
A Sziget Múzeum Negyedében tartott megemlékezésen részt vett Boeselager asszony testvére, Ildikó, valamint fia, Kunckel Zoltán, aki egy videoinstallációt készített Csilla segítőkész munkájáról. A filmben Zoltán a Fekete Doboz Alapítványtól kapott archív felvételeket vágta össze, amelyeken a volt NDK-s menekülteket segíti a Máltai Szeretetszolgálat.
Az eseményen mikrofonhoz állt a Német Nagykövetség egy követe is, aki kiemelte, hogy a huszonöt évvel ezelőtt történt eseményre emlékezni kell. Nemcsak azoknak akik átélték, hanem a '89 után született generációnak is.