Európa-bajnokság;Hosszú Katinka;Biczó Bence;Kapás Boglárka;

2014-08-22 08:00:00

Fantasztikus Katinka! Hetven percen belül két arany!

Aranybetűkkel fog bevonulni a tegnapi nap a magyar úszósport történetébe. Egyrészt Hosszú Katinka 70 percen belül két Európa-bajnoki címet és egy bronzot nyert Berlinben, míg mellette Biczó Bence ezüst, míg Kapás Boglárka és a 4x200 gyorsváltónk bronzérmet szerzett.

Amit tegnap a berlini Európa-bajnokságon Hosszú Katinka produkált, az szinte túlmegy minden határon. Ugyanis a magyar sellő előbb rajthoz állt a 200 vegyesen, és olyan fölénnyel nyert, hogy az már a többi finalistának fájt.

"Szerettem volna 2:08 alá becsúszni, 12 századon múlt, így jár az, aki egyedül úszik... Azért nagyon örülök az aranynak, de már a száz hátra kell koncentrálnom" - jelentette ki mosolyogva Hosszú Katinka a medencéből kiszállva.

Nos, már az eredményhirdetésnél úszósapkában jelent meg, majd némi túlzással a dobogó tetejéről vetette bele magát a medencébe a 100 hát döntőjében. Oda, ahol 40 perccel a gyilkos 200 vegyes aranyérme után egy egészen kiváló hajrával ismét a dobogó tetejére úszott.

"Ez nagyon értékes, és megvan a három első hely. Na jó, rohanok a levezetni a váltóra" - mondta az újabb eredményhirdetés után, majd indult a 4x200 gyorsváltó fináléjára felkészülni... Nos, a váltó - Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka és Hosszú Katinka - végül éppen Hosszú remek úszásának következtében a harmadik helyen ért célba, és bronzérmet szerzett.

Biczó Bence a 200 pillangón szerzett ezüstérmet egy remek hajrá után. “Előbb kellett volna elindulnom, mert nagyon ment a hajrá. Ám bennem volt, óvatosan, mert bírnom kell a végéig" - fogalmazott Biczó. Szintén dobogóra állhatott 800 méter gyorson Kapás Boglárka, aki az első magyar bronzérmet szerezte meg Berlinben.

"Nem gondoltam volna, hogy egy bronzéremnek így tudok örülni" - közölte boldogan Kapás. És akkor még nem szóltunk Kozma Dominik parádés 100 méteres gyorsairól. Kozma előbb délelőtt első magyarként úszta 49 másodperc alatt a klasszikus távot (48.86), majd délután tovább javította az országos csúcsot (48.83), amivel az 5. helyen lett finalista.