úszó Eb;Berlin;cseh;Hosszú;

2014-08-23 18:44:00

Cseh, Hosszú és Kapás is ezüstérmes

Cseh László 100 méter pillangón, Hosszú Katinka 200 méter gyorson,  Kapás Boglárka 1500 méter gyorson lett ezüstérmes a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. Balog Gábor bronzérmet nyert 200 méter háton.

Cseh László, a Kőbánya SC versenyzője második medálját gyűjtette be a német fővárosban, ugyanis korábban győzött a 200 méter vegyesen.  A szám olimpiai és Európa-bajnoki ezüstérmese, aki a pénteki elődöntő után szétúszásra kényszerült a finálés szereplésért a francia Mehdy Metellával, lassan kezdett, csak nyolcadikként fordult, de aztán szédületes hajrával egészen a második helyre jött fel 51.89 másodperces idejével.

Cseh László a 100 méteres pillangóúszás ezüstérmével a berlini úszó Európa-bajnokság eredményhirdetésén / MTI Fotó: Kovács Anikó

Hosszú Katinka, a  Vasas háromszoros világbajnoka ezzel teljessé tette medálgyűjteményét a német fővárosban, ugyanis korábban győzött 200 és 400 méter vegyesen, illetve 100 méter háton, tovább harmadik lett a 4x200 méteres női gyorsváltó tagjaként. Hosszú jól kezdett, sokáig vezetett, de az utolsó 70-80 méteren az olasz Federica Pellegrini elhúzott tőle, így végül másodikként csapott célba 1:56.69 perces idejével, amivel mindössze 39 századdal maradt el idén májusban úszott országos csúcsától.

Hosszú Katinka, a 200 méteres gyorsúszás ezüstérmese a berlini úszó Európa-bajnokság eredményhirdetésén / MTI Fotó: Kovács Anikó

Kapás Boglárka szintén ezüstérmet nyert 1500 méter gyorson a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A 21 éves magyar versenyző harmadik medálját gyűjtette be a német fővárosban, ugyanis korábban harmadik lett 800 méter gyorson és a 4x200 méteres női gyorsváltó tagjaként.  A BVSC úszója a verseny elején a középmezőnyben haladt, de féltávnál már harmadik volt. Nem sokkal később megelőzte, majd messze le is hagyta az olasz Martina Rita Caramignolit, de a spanyol Mireia Belmonte Garciát nem volt esélye utolérni, így simán második lett 16:03.04 perces idejével, amivel mindössze 46 századdal maradt el a tavalyi világbajnokságon úszott országos csúcsától.

Kapás Boglárka az 1500 méteres gyorsúszás ezüstérmével a berlini úszó Európa-bajnokság eredményhirdetésén / MTI Fotó: Kovács Anikó

Balog Gábor bronzérmes lett  200 méter háton, a   döntő másik magyar résztvevője, Bernek Péter negyedik lett. A német Christian Diener nagyon "bekezdett" a verseny elején, mögötte Balog volt a második 50 és 100 méter után is. Ezt követően a szám címvédője és világbajnoki ezüstérmese, a lengyel Radoslaw Kawecki begyújtotta a rakétákat és az élre állt. Az utolsó 50 méteren Bernek is megközelítette honfitársát és Dienert, de már nem tudta utolérni őket, ahogy Balog sem Dienert.

Balog 1:57.47 perccel lett harmadik, míg Bernek tőle öt századdal elmaradva negyedik. Előbbi fél másodpercet javított a pénteki elődöntőben úszott idején, míg utóbbi elmaradt tőle 11 századdal.

augusztus 23. Balog Gábor a 200 méteres hátúszás bronzérmével a berlini úszó Európa-bajnokság eredményhirdetésén / MTI Fotó: Kovács Anikó