Levelezés;ifjúsági olimpia;Könnyű Richárd;Hoszaka Gót;Favorit AC Kaposvár;

2014-08-26 07:56:00

Ezúttal négy bronzérem

Az A csütörtökig tartó II. ifjúsági olimpián több mint kétszáz országból csaknem 3800, 15 és 18 év közötti versenyző méri össze erejét 28 sportágban.

Magyarországot 16 sportágban - asztaliteniszben, atlétikában, cselgáncsban, kajak-kenuban, kerékpárban, kosárlabdában, ökölvívásban, öttusában, sportlövészetben, súlyemelésben, teniszben, tornában, triatlonban, úszásban, vitorlázásban és vívásban - 57 sportoló képviseli.

Eddig is remekül szerepeltek a magyarok, és tegnap tovább folytatták kiváló szereplésüket fiataljaink a nankingi ifjúsági olimpián, újabb négy bronzérmet gyűjtöttek a fiatal sportolók. A nap első dobogós helyezése az ökölvívócsarnokban született meg, ahol a 60 kilogrammos egri Könnyű Richárd a vasárnapi elődöntős veresége után összeszedett, magabiztos teljesítménnyel, egyhangú pontozással győzte le a japán Hoszaka Gót.

Az atlétikapályán három magyar fiatal volt érdekelt, s mindhárman a dobogó legalsó fokára állhattak fel a nap végén: Bajnok Eszter hármasugrásban, Schmölcz Márk Xavér gerelyhajításban, míg Tóth Lili Anna 2000 méter akadályon végzett a harmadik helyen. Bajnok, a Favorit AC Kaposvár sportolója nagyszerűen versenyzett, s egyéni csúcsot jelentő 13,01 méteres ugrással szerezte meg a bronzot.

A 16. születésnapját szeptemberben ünneplő dombóvári Tóth Lili Anna szintén egyéni rekordot (6:31.92 perc) ért el, méghozzá több mint tíz másodperccel megjavítva eddigi legjobbját, csak egy kenyai és egy etióp futó tudta megelőzni. A tatabányai Schmölz Márk Xavér 72,40 méterig jutott, s lett harmadik.