NB I - MTK-siker az örökrangadón

A Ferencváros 2-1-re kikapott a Bozsik Stadionban az MTK vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójának vasárnapi rangadóján.

A két patinás fővárosi együttes azért kényszerült a Budapest Honvéd pályájára, mert az MTK arénáját felújítják.
Ez volt a 205. örökrangadó, amelyen a 76. kék-fehér siker született az eddigi 83 FTC-győzelem és 46 döntetlen mellett.

OTP Bank Liga, 6. forduló: MTK Budapest-Ferencváros 2-1 (1-1)
Bozsik Stadion, 2000 néző, v.: Bognár
gólszerzők: Poór (25.), Horváth Zs. (80.), illetve Lauth (29.)
sárga lap: Mateos (24.), Dilaver (60.)

MTK Budapest:
Hegedüs – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Pölöskei, Poór - Vass P. (Frank, 87.), Kanta J., Horváth Zs. (Thian, 93.) - Fernandez

Ferencváros:

Dibusz - Dilaver, Pavlovic, Mateos, Bönig - Gyömbér, Busai (Cukic, a szünetben) - Lauth (Nagy D., 72.), Gera, Ugrai (Kukuruzovic, a szünetben) - Böde

A mérkőzés elején ugyan a Ferencváros birtokolta valamivel többet a labdát, helyzeteket azonban inkább az MTK alakított ki. Sokadik gólszerzési lehetőségüket aztán kihasználták a kék-fehérek, de az örömük nem tartott sokáig, mert néhány perc elteltével - némileg váratlanul - egyenlített az FTC. Az MTK-kontrák a folytatásban is veszélyt jelentettek, de több gól a szünetig már nem esett.

A fordulás után a korábbiaknál jóval összeszedettebben futballozott a cserékkel felfrissített Ferencváros, de hiába szorította be a továbbra is kontrákra játszó hazaiakat, nem tudott előnybe kerülni. A hajrában aztán - ugyancsak kissé váratlanul - ismét előnybe került Garami József gárdája, és a vendégek ezúttal már nem tudtak egyenlíteni, sőt az utolsó percekben még az MTK-nak voltak helyzetei.
A Ferencváros sorozatban aratott három győzelem után kapott ki, az MTK pedig pontszámban beérte fővárosi riválisát a tabellán.

Gyurta világcsúccsal győzött 200 méter mellen

Gyurta Dániel világcsúccsal győzött 200 méter mellen vasárnap az úszók dubaji rövidpályás világkupaversenyén.

A viadal honlapja szerint a szám nagymedencés olimpiai bajnoka 2:00.48 perc alatt ért célba, és 19 századmásodperccel javította meg saját, 2009-ben - még "cáparuhában" - felállított rekordját (2:00.67).
Gyurta szerdán, a dohai rövidpályás vk-versenyen is megnyerte a 200 mellet.

Kézilabda Szuperkupa - Győri diadal a nőknél

2014.08.31. 19:29
FOTÓ: MTI, Kovács Anikó
 A nőknél a bajnok, kupagyőztes és BL-címvédő Győr csapata nyerte az első alkalommal kiírt magyarországi kézilabda Szuperkupát, miután Veszprémben izgalmas végjáték után 29-28-ra legyőzte a Ferencvárost. Görbicz Anita tíz góllal járult hozzá a sikerhez.

Szuperkupa:
nők:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-28 (15-9)

gól: Görbicz 10, Löke 6, Amorim 5, Kovacsics 4, Aguilar 2, Korsós 1, Orbán 1, illetve Szucsánszki 8, Pena 5, Lukács 4, Tomori 3, Steinbach 3, Szamoránsky 3, Kovacsicz 1, Szarka 1

Sok hibával kezdett mindkét csapat, Amorim volt az első a mezőnyben, aki higgadt maradt támadásban, és gyorsan kétszer villant. A kapusok, Herr és Tomasevic jól védtek, így az első negyedórában alig rezdültek a hálók.
Ahogy Görbicz is belelendült, fokozatosan nőni kezdett a különbség, és a Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő fővárosiakon még az időkérés sem segített. Amikor pedig Löke is sziporkázott, 11-6 lett az állás. Megroppant az FTC, amelyben ebben a szakaszban szinte csak Steinbach játszott elfogadható szinten. A szünet előtt kétszer is emberelőnybe került az ETO, amely végül hatgólos vezetéssel vonult el a pihenőre.

A második félidő elején voltak fellángolásai a Ferencvárosnak, de a Győr könyörtelenül megbüntetett minden kis hibát. A 37. percben már 21-13-ra vezetett az ETO, amely minden téren jobb volt riválisánál. Időkérést követően aztán Pena és Szucsánszki révén jobb lett az FTC játéka, és csökkenni kezdett a különbség. A kisebb hullámvölgybe került győriek 22-18-nál próbálták meg rendezni soraikat, de a védelmük összeesett, a kapusaik pedig nem találkoztak a labdával.
Az utolsó tíz perc 25-22-es ETO-vezetésről indult. Az 53. percben Szucsánszki megpattanó lövésével 25-24 lett az állás, Görbicz azonban válaszolt. Amorim kiállítása alatt nem sikerült az FTC-nek az egyenlítés, a végén pedig éppen a brazil légiós harcossága döntött a Győr javára.