Görbicz Anita;MKB Veszprém;Kézilabda Szuperkupa;Elek Gábor;kézilabda Bajnokok Ligája;

2014-09-01 07:58:00

Bajnokok diadala itthon

Első alkalommal kerül megrendezésre a Kézilabda Szuperkupa Magyarországon, és a Veszprémben lejátszott találkozók azonnal közönségsikert arattak. A nőknél a bajnok, kupagyőztes és BL-címvédő Győr csapata nyert a Fradi ellen, míg a férfiaknál bajnok, kupagyőztes, Bajnokok Ligája-negyedik Veszprém lett a kupagyőztes az EHF Kupa-címvédő Szeged ellenében.

Vélhetően hagyományt teremtett a Magyar Kézilabda Szövetség azzal, hogy életre hívta a magyarországi kézilabda Szuperkupát. Hova máshova, mint Veszprémbe vitték az első finálékat, ahol a közönség mind a hölgyeknél, mind a férfiaknál a két-két legjobb csapatot láthatta egymás ellen élesben. Nos, nem is kellett csalódnia a publikumnak, ugyanis - elsősorban a hölgyeknél - nemcsak magas szintű, hanem izgalmas találkozót is láthattak.

A hölgyek kezdtek, és bizony mind a győriek, mind pedig a ferencvárosiak sok hibával játszottak az elején, és mivel a két kapus, Herr és Tomasevic jól védtek, így az első negyedórában alig rezdültek a hálók. Ám lassan belelendültek a csapatok, és Görbicz irányításával elsősorban a győriek kapták el a fonalat, így a BL-győztes bajnok-, és kupagyőztes csapat hatgólos előnnyel ment szünetre.

A Győr majdnem eladta a nagy előnyét FOTÓK: MTI/KOVÁCS ANIKÓ

A második félidő elején voltak fellángolásai a Ferencvárosnak, de a Győr könyörtelenül megbüntetett minden kis hibát. A 37. percben már 21-13-ra vezetett az ETO, ám ekkor egy időkéréssel szinte megfordult a találkozó. Folyamatosan jött fel Elek Gábor csapata, és az utolsó tíz perc 25-22-es ETO-vezetésről indult. Az utolsó percek izgalma után a Győr végül 29-28-ra győzött.

A férfiaknál a két örök rivális, a Veszprém és a Szeged csapott össze, ám ezen a találkozón legfeljebb három-négy percig izgulhattak a hazai szurkolók. A Veszprém egyik nyári igazolása, Marguc gyorsan három góllal nyitott, így a tizedik percre 5-2-re elhúztak a hazaiak. Sierra eleinte hiába védett jól a Tisza-partiaknál, a védelemtől nem sok segítséget kapott, így kisvártatva időt kértek a vendégek és bár a támadójátékuk valamelyest feljavult, a védőfaluk továbbra is hézagos volt.

Átlagban minden szegedi gólra kettővel válaszolt a legfőbb hazai rivális (23. perc: 12-6). Ebben a szakaszban Zeitz és Nilsson - ugyancsak nyári szerzemények - remekeltek. A szünet előtt Vranjes és Ancsin révén közelebb zárkózott a Szeged, de még így is komoly volt a hátránya (17-12).

Szünet után aztán hamar eldőlt minden, Källman bokasérülése után padlóra kerültek a vendégek, így kilenc gólos hátránynál (22-13) időt kértek, pedig emberelőnyben játszottak. A most már a Veszprém kapuját védő Mikler megbabonázta volt társait, sorozatban védte a ziccereket, büntetőket, így csak idő kérdése volt, mikor lesz két számjegyű a különbség.

A folytatásban sem igazán tudta kozmetikázni az eredményt a Szeged, miközben Zeitz megkapta harmadik kiállítását, így nem térhetett vissza. A végén kicsit kiengedve is magabiztosan 33-24-re győzött a magyar bajnoksághoz csak a rájátszásban csatlakozó, addig a SEHA Ligában és a BL-ben érdekelt Veszprém. Soha rosszabb meccseket!

Szakmai igazgatóként folytatja Mocsai
A felnőtt válogatottak szakmai igazgatójaként folytatja Mocsai Lajos, a magyar férfi kézilabda-válogatott eddigi szövetségi kapitánya - jelentették be tegnap Veszprémben, a szuperkupa mérkőzések előtt. Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke elmondta, a szakember az elmúlt napokban jelezte az elnökségnek, hogy megsokasodott teendői miatt nem tudná megfelelően ellátni a férfi válogatott szakvezetői teendőit. Az elnök kifejtette, hogy sürgősen új szövetségi kapitányt kell találniuk, hiszen október végén és november elején már Európa-bajnoki selejtezőt játszik a válogatott Portugália és Ukrajna ellen. A szövetség továbbra is főállású szövetségi kapitányban gondolkodik, de mint azt Vetési Iván elmondta, korai még konkrét nevekről beszélni, illetve arról, hogy külföldi vagy hazai szakember lesz-e az utód.