Lapunk már az áprilisi választások után megírta, hogy a csökkenő állami támogatás miatt a szocialisták egyre nehezebben tudják törleszteni a pártszékházra felvett svájcifrank-alapú hitelt, sőt, gyakran a közüzemi számlák kiegyenlítése is gondot okoz. Akkor állítólag az is felmerült, hogy az épület felső emeleteit bérbe kellene adni, több politikus azonban arra figyelmeztetett, hogy amíg a homlokzaton ott a pártlogó, a cégek nem fognak a helyiségekért versengeni. Ezért a székházat ki kell üríteni.
A Népszabadság egy vezető szocialista politikusra hivatkozva azt írta, hogy az eladást rendkívül megnehezíti az ingatlanra bejegyzett jelzálog, amelynek mértéke akár nagyobb is lehet, mint az épület jelenlegi forgalmi értéke. Az ingatlan működtetése havi 12-13 millió forintba kerül, tehát az évi 140-160 milliós kiadás az MSZP-nek járó éves költségvetési támogatás akár egyharmadát is felemésztheti. A lapnak azt mondták, ha a választókerületekben zajlik a pártélet, nincs is szükség a költségesen fenntartható országos központra és így a választókhoz is közelebb kerülhetnek. Tóbiás József ugyanakkor tegnap azt nyilatkozta, az adósság miatt nem kell kiköltözniük, bár a 106 egyéni választókerületben szeretnék megerősíteni "a közösségi tereket", ehhez pedig a működésben változásra van szükség. Az MSZP elnöke hozzátette: amikor a szervezet átalakítását megvitatják, "akkor majd lesz ilyen döntés".
Eközben a Magyar Nemzet arról írt, hogy az Együtt-PM szintén anyagi gondokkal küzd, ezért korábbi, Alkotás úti központjukból a Nagymező utcába tették át székhelyüket. De itt nem székházeladásról, csak egy olcsóbb bérleményről van szó. A kormánypárti napilap abban is tévedett, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) árulná a Népszínház utcai irodáját, hiszen a párt csak bérelt ott, ráadásul ez az ügyfélszolgálatuk volt, nem pedig a központjuk. A DK egyébként arról tájékoztatta lapunkat, hogy Gyurcsány Ferenc a párt parlamenti képviselőivel, illetve a hozzájuk tartozó apparátussal heteken belül a Teréz körút 46. alatt található irodaházba költözik, a DK ügyfélszolgálata pedig a jelenlegi pártközpontban, az Alfa Irodaházban működik majd tovább.
Az azonban biztos, hogy a baloldali pártokat ezekben a hetekben nem a székház-ügyek, hanem az önkormányzati választási kampány foglalkoztatja. Tegnap Falus Ferenc, a baloldali pártok főpolgármester-jelöltje a VII. kerületben, az egykori Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium épülete előtt arról beszélt, ha megválasztják, támogatni fogja azokat a kiegészítő oktatási rendszereket, amelyek ellensúlyozhatják az iskolai képzés hiányait és segíteni kívánja a tehetségek előrejutását. Falus bejelentette, hogy programját pénteken fogja ismertetni, "ha az időjárás is engedi". Közölte azt is: már rendelkezik a főpolgármester-jelöltséghez szükséges ötezer ajánlással, de tovább gyűjti még azokat, mert szeretné megismerni támogatóit.
Salgótarjánban ugyanakkor már leadta az induláshoz szükséges ajánlásokat Dóra Ottó, az MSZP, a DK, az Együtt, a Munkáspárt 2006, a Szociáldemokraták, valamint a Tarjáni Városlakó Egyesület közös polgármesterjelöltje. Kaposváron pedig az MSZP, az Együtt-PM és a DK indít közös polgármester-jelöltet a fideszes Szita Károllyal, a város jelenlegi vezetőjével szemben. Kováts Imre, a közös jelölt tegnap arról beszélt, segítene a városnak, ha a demokratikus ellenzék megfelelő súllyal, egyenlő politikai partnerként tudna részt venni a város társadalmi, gazdasági életének alakításában. Ők ehhez kérik a helyi választók segítségét. Azt is közölte, a jelöltjeiknek már megvan a szükséges számú ajánlásuk, de a leadási határidőig tovább folytatják a támogató aláírások gyűjtését.