A magyar kettős jól kezdte a napot: a 17 duót felvonultató mezőnyben ötödik lett a vívásban. A 2x100 méteres úszásban aztán - a kazahokkal holtversenyben - a tizedik időt érte el 1:50.10 perccel, de két szám után így is a mezőny első felében, a hetedik helyen állt.
A lovaspályát egy verőhibával teljesítették a magyarok, s bár akadt tíz hibátlan lovaglás, Demeter és Harangozó ezzel együtt nem sok pontot veszített a riválisokhoz képest.
A kombinált számnak - amelyben a csapattagok 2x800 métert futottak, s közben két sorozatot lőttek - honfitársaink hetedikként vághattak neki, hátrányuk az éllovas fehéroroszokkal szemben 18 másodperc volt. A versenyt a franciák nyerték, a fehéroroszok és a dél-koreaiak előtt, míg a magyarok az ötödik helyre zárkóztak fel.
"Kellemes meglepetést okoztak a fiúk - értékelt Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány. - Ha valaki a verseny előtt azt mondja, hogy beférnek a mezőny első felébe, azt mindenki aláírta volna, már csak azért is, mert a székesfehérvári Európa-bajnokságon tizedikek voltak. Most nagyon jól küzdöttek."
A szakvezető hozzátette, hogy a szövetség a sportágfejlesztési programot szem előtt tartva indított fiatal párosokat a váltókban.A nemzetközi szövetség döntése nyomán ettől az évtől a korábbi három- helyett kétfős csapatok részvételével rendezik a váltóversenyeket.
Eredmények: 1. Franciaország (Valentin Belaud, Valentin Prades) 1578 pont, 2. Fehéroroszország (Raman Pincsuk, Sztaniszlau Zsuraliu) 1576, 3. Koreai Köztársaság (Hvang Vu Dzsin, Li Vu Dzsin) 1571, ... 5. Magyarország (Demeter Gergely, Harangozó Bence) 1542.
Ma a nők hagyományos versenyének selejtezőjét rendezik Varsóban.