A baloldali program finanszírozhatatlan, belátható időn belül megvalósíthatatlan. Jövőképnek sem túl jó, hiszen semmiféle ütemezés nincs benne, nincsen tisztában sorrendekkel, költségekkel - mondta Tarlós István, megjegyezve, a program olyan állami költségvetési fejezetekre próbál hivatkozni, amikre semmi befolyása sincs.
Tarlós István azt mondta a programban olyan ígéreteket tesznek, amelyek "megvalósítására semmi esély". Azokhoz sem jogalapja, sem eszköze, sem hatásköre nincs a fővárosnak - fűzte hozzá.
Tarlós István a ciklusban elért eredményekről szólva azt mondta: a korábbi ciklusokkal ellentétben egy korrupciós botrány sem volt a városházán, az átláthatóságot teljesen megvalósították, átalakították a közszolgáltatási struktúrát, befejezték a 4-es metrót, a Bálna- (korábban CET) beruházással kapcsolatban hat pert nyert meg a főváros, és így 31 milliárd forintot sikerült megspórolni. Elindították a fővárosi komplex csatornaépítési programot, megállították a közszolgáltató cégek privatizációját, több mint félezer autóbuszt cseréltek le, ebből háromszáz teljesen új, új villamosok és trolik is lesznek, az 1-es villamosvonal felújítása nemsokára befejeződik, valamint befejezték a 2-es metró és előkészítették a 3-as metró felújítását.
Kijelentette: a kormány és a főváros együttműködése "egyértelműen gyümölcsöző volt ebben a ciklusban is". "Ennek a fokozott folytatása várható" - mondta, majd megjegyezte, hogy együtt fejezték be a 4-es metrót, együtt valósították meg a Kossuth teret, a Vigadót, a "kicsit sután átadogatott" Várbazárt és a Ludovikát.
Tarlós István ennek kapcsán azt a kérdést vetette fel: mire lehet inkább számítani, hogy egy olyan főpolgármester kap a kormánytól támogatást, amelyikkel 1990 óta szövetségben van, vagy egy olyan vezető, aki állandóan "gyalázza a kormányt, tüntet ellene, lenácizza"?
Tarlós István szerint "erősen kétséges", hogy a Fővárosi Közgyűlés keddre összehívott rendkívüli ülése, amelyet a baloldali ellenzék indítványozott, "létrejön". Mint elmondta, a baloldali ellenzéknek nem megfelelő az ülés kora reggeli időpontja, és a Fidesz-frakció is bejelentette, hogy nem vesz részt a rendkívüli ülésen.
Az Együtt-PM szerint Tarlós István megoldások helyett kifogásokat keres. A közösségi közlekedés továbbra is válságban van, az állami finanszírozás továbbra sem megoldott, a hármas metró üzemzavarai mindennaposak, a harmincéves szerelvények lecserélése helyett azok felújításáról döntöttek és még ez is évekbe telik - sorolták.
Szerintük Tarlós Istvánnak nincs olyasmije, ami "akár csak programtervezetnek is nevezhető". A baloldal programjának konkrét javaslatairól pedig Falus Ferenc bármilyen, Tarlós István által megjelölt időpontban kész vitatkozni a nyilvánosság előtt - olvasható a közleményben.