Sára rendkívül gazdag életművében számos dokumentum- és játékfilm, valamint operatőri bravúr is sorakozik. A CineClassics programjában levetítik a rendező Feldobott kő című l alkotását is. A bemutatók után kerekasztal beszélgetés következik, melyen Sára Sándor mellett megszólal többek között a portrékötet szerkesztője: Pintér Judit, valamint a portréfilm két alkotója, Mohi Sándor és Szalay Péter. A CineClassics fókuszában magyar és magyar származású, Hollywoodban karriert csinált alkotók szerepelnek, akiknek munkásságát a legkiemelkedőbb alkotásaik bemutatásán keresztül eleveníti fel a program.
Filmtörténeti érdekességgel is szolgál a CineClassics idén. Szombaton workshopon idézi fel a filmművészet egyik nagy zsenijének, Orson Wellesnek az emlékét. Kevesen tudjk, hogy Orson Welles élet- s alkotótársa az 1960-as évek közepétől haláláig a magyar-horvát származású Oja Kodar volt, azaz Plinks Olga. Az asszonyt Welles 1961-ben Zágrábban, A per forgatásán ismerte meg.
Együttműködésük eredményeképpen két film - A halhatatlan történet és a H, mint hamisítvány - készült el, s számos befejezetlen, de még töredékeiben is lenyűgöző filmrészlet. A pár egyszer, 1968-ban Budapesten is járt - a dán írónő, Karen Blixen Álmodók című novelláját filmesítették volna meg. A film, mint Welles olyan sok projektje, nem valósult meg, de néhány percnyi részlete a programon látható lesz.
A CineClassics workshopja a jövő májusban éppen száz éve született Welles „magyar kapcsolatával” s a Karen Blixen által inspirált filmtervekkel foglalkozik. Részt vesz rajta Welles első asszisztense, Olivier Grard s a programban szerepel magyarországi ősbemutatóként a Jeanne Moreau s Welles főszereplésével készült Blixen-adaptáció, A halhatatlan történet is.
Welles egész Blixen-sorozatot tervezett, melyből végül csak ez valósult meg. A vetítést követő beszélgetésen Báron György, Olivier Grard, Morten Henriksen, valamint ritkán látható filmrszéletek idézik fel Wellest s két erős és tehetséges asszonyhoz, Oja Kodarhoz és Karen Blixenhez fűződő kapcsolatát.