úszás;Gyurta Dániel;Hosszú Katinka;rövidpályás világkupa-sorozat;

2014-10-08 07:56:00

Gyurta Dániel: uralkodóhoz méltón

Brillíroznnak a magyar úszók ezekben a napokban. Miként tegnapi lapszámunkban megírtuk, Hosszú Katinka a vk-győzelmek tekintetében már az örökranglistát vezeti (holtversenyben), toronymagasan első az összetettben, most pedig az olimpiai-, világ-, és Európa-bajnok Gyurta Dánielt magasztaljuk, amiért elkápráztatja a világot.

A rövidpályás világkupa-sorozatban az idősebb Gyurta Dubaj és Doha után Moszkvában ismét megcsinálta a 100 és 200 méteres duplát, ráadásul az 50 méteres távon fantasztikus országos csúcsot repesztett (26.52).

Az összetett állása
Férfiak
1. Chad Le Clos (dél-afrikai) 282 pont
2. Tom Shields (amerikai) 225
3. Gyurta Dániel 200

Gyurta ezúttal 100 mellen verhetetlen, négy versenyből négyet nyert meg, egyedül a hongkongi viadalon tudta őt kétszázon legyőzni legnagyobb riválisa, a német Marco Koch, aki éppen a magyar úszó hiánya miatt megnyerte augusztusban a szám Európa-bajnoki címét.

Ám Moszkvában már helyre állt a világ rendje, és Gyurta visszavágott. Teljesítményével jelenleg a harmadik helyen áll az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának összetett versenyében, ami azért is figyelemreméltó teljesítmény, mert ellenfelei több számban is indulnak. Az élen változatlanul a dél-afrikai Chad Le Clos az éllovas (282 pont) áll az amerikai Tom Shields előtt.

A mezőny legközelebb Pekingben találkozik október 24-25-én, aztán Tokió következik (október 28-29.), a szériazáró viadalt pedig Szingapúrban rendezik november első két napján. Az összetett pontverseny győztese mindkét nemnél 100 ezer dollárral gazdagodik.